Gospodarka. IKEA przenosi swoją wypożyczalnię mebli do Hiszpanii, aby pobudzić gospodarkę o obiegu zamkniętym

IKEA RENTAL to eksperymentalna usługa dla firm i freelancerów, której celem jest dotarcie do 30 rynków i 1 miliona klientów do 2030 roku.

Madryt, 29 lat (prasa europejska)

IKEA ma już w Hiszpanii wypożyczalnię mebli, skierowaną do przedsiębiorstw, firm i osób samozatrudnionych, i robi to z myślą o dalszym wpływie na jej ideę promowania gospodarki o obiegu zamkniętym. Ta nowa usługa ma dotrzeć do 30 rynków i 1 miliona klientów do 2030 roku.

Koncepcja była już wdrażana w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii i Polsce i skupiała się na wynajmowaniu i wynajmowaniu mebli i przedmiotów dekoracyjnych klientom biznesowym IKEA, a firma urodzona w Szwecji rozważa uruchomienie tej nowej usługi w Hiszpanii jako ostatni krok w kierunku zrównoważona gospodarka o obiegu zamkniętym.

Wypożyczalnia IKEA jest dostępna we wszystkich centrach w Hiszpanii z dwoma opcjami, metodą, w której klient płaci stałą miesięczną opłatę, a na koniec umowy nabywa własność produktów poprzez uiszczenie dodatkowych opłat i elastyczną, która na to pozwala. decyduje po wygaśnięciu umowy o zakupie mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Celem tej drugiej formuły jest nadanie meblom drugiego życia.

Nowa usługa będzie ogólnie dostępna dla wszystkich produktów w asortymencie pomimo pewnych wyjątków ze względu na higienę i skład i będzie nadal świadczona poprzez planowanie przez szwedzkich ekspertów krajowych, oprócz transportu lub montażu.

Chociaż wejście do branży wynajmu koncentruje się na firmach, IKEA rozpoczęła również współpracę z Rentchester, platformą do wypożyczania mebli detalicznych na zasadzie subskrypcji, która również ułatwia drugie życie w wyposażaniu domu.

Należy pamiętać, że w ramach strategii gospodarki o obiegu zamkniętym i strategii zrównoważonego rozwoju, poprzez którą aspiruje do tego, aby stać się firmą w pełni obiegową w tej dekadzie, IKEA uruchomiła już Zielony Piątek, który w zeszłym roku odkupił od swoich klientów ponad 300 000 mebli. Drugie życie 47 milionów mebli.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *