Według raportu nominalny produkt krajowy brutto na tym etapie wyniósł 76 tys. 522,5 mln dolarów.
Wśród sektorów, które osiągnęły pozytywne wyniki, wyróżniają się produkcja, elektryczność, budownictwo, działalność handlowa, nieruchomości, biznes i inne usługi osobiste.
Spadek odnotowały zajęcia z zakresu edukacji specjalnej.
Podkreśla również wartość dodaną generowaną przez inne branże i ich relacje ze światem, takie jak Kanał Panamski, transport lotniczy i Wolna Strefa Okrężnicy.
Według CGR zmniejszyły się również przychody z działalności górniczej i wydobywczej związane z eksportem miedzi i jej koncentratów oraz usług portowych.
Instytucja dodała, że wzrost ten pozwolił na utrzymanie relacji długu do PKB, czyli przewagi długu publicznego nad produkcją w cenach bieżących, na poziomie 57,8 proc.
Wskaźnik ten wykazuje lekką tendencję spadkową ze względu na wzrost gospodarczy, który nie wystarczył do przywrócenia relacji długu do PKB do poziomów sprzed pandemii.
W 2019 roku było to 46,3 proc., podczas gdy ustawa o społecznej odpowiedzialności finansowej stawiała sobie za cel 40 proc.
pam / ga
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”