Gra Cyberpunk 2077 powraca do PlayStation Store sześć miesięcy po premierze

Kiedy Cyberpunk 2077 wystartował w grudniu, został mocno skrytykowany przez graczy i prasę za liczne błędy. Tytuł w końcu powróci do PlayStation Store, po sześciu miesiącach.

gra wideo Film Cyberpunk 2077 Powróci do internetowego PlayStation Store firmy Sony w najbliższy poniedziałek, który został wycofany w grudniu zeszłego roku z powodu serii usterek wkrótce po jego popularnej premierze.

„Wprowadzenie cyfrowej wersji Cyberpunk 2077 w PlayStation Store wejdzie w życie 21 czerwca” – poinformował we wtorek polski twórca gier akcji CD Projekt RED.

Sony Interactive Entertainment (SIE), spółka zależna japońskiego giganta rozrywki Sony, potwierdziła tę informację w środę, chociaż przedstawiła pewne ostrzeżenia.

„Użytkownicy będą nadal doświadczać problemów z wydajnością (w tej grze, przyp. red.) na PS4, podczas gdy CD Projekt Red nadal poprawia stabilność na wszystkich platformach” – ostrzegło SIE w oświadczeniu.

Firma SIE zaleciła grę w tę grę na PS4 Pro lub PS5 „dla najlepszych wrażeń”. Niespełna dziesięć dni po premierze w grudniu zeszłego roku Sony zdecydowało się usunąć Cyberpunka ze swojego ekranu w PlayStation Store, a naprawy dokonał CD Projekt RED.

Płatność została kilkakrotnie opóźniona

Dziennikarz specjalistyczny skarżył się również na atak epilepsji spowodowany tą grą, zmuszając deweloperów do dodania ostrzeżeń zdrowotnych.

Polskie studio kilkakrotnie opóźniało wydanie tej wysokobudżetowej i ambitnej technicznie gry, spiesząc się z jej wydaniem tuż przed sezonem świątecznym.

Wersja na konsolę Xbox One również była przestarzała, ale Microsoft i inne platformy nadal oferowały grę i nadal odniosły pewien sukces komercyjny.

„To była dla nas wspaniała lekcja, której nigdy nie zapomnimy” – powiedział w kwietniu Adam Kczyński, prezes i współdyrektor CD Projekt.

I dodał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej swojej firmy, że jego cena spadła pod koniec 2020 roku z powodu niepowodzeń tej gry.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *