Greenergy zainwestuje 2,6 miliarda dolarów do 2026 roku i zbuduje największy na świecie projekt dotyczący akumulatorów

Greenergy zainwestuje 2,6 miliarda dolarów do 2026 roku i zbuduje największy na świecie projekt dotyczący akumulatorów

Greenergy ogłasza inwestycję o wartości 2,6 miliarda euro do 2026 roku i buduje największy na świecie projekt magazynowania w Chile. Z całkowitej planowanej inwestycji 1,5 miliarda dolarów zostanie przeznaczone na rozwój portfela projektów fotowoltaicznych i 800 milionów dolarów na akumulatory.

Chile będzie kluczowe dla rozwoju firmy w obszarze magazynowania. Greenergy rozpoczęła prace budowlane na północy kraju w ramach projektu pn Oaza Atacamanajwiększa na świecie platforma pamięci masowej o pojemności 4,1 GWh i 1 GW energii słonecznej.


„Chile jest laboratorium tego, co stanie się w innych krajach świata, takich jak Hiszpania” – powiedział Pablo Otín, dyrektor operacyjny firmy, podczas zorganizowanego dziś rano Dnia Rynków Kapitałowych. Jak ogłosił elEconomista.es, firma zajmująca się energią odnawialną chce nadać magazynowaniu główną rolę w swojej działalności i obecnie ją rozwija 10,7 GWh. Chce kontynuować projekty hybrydyzacyjne dla swoich elektrowni z portfelem sięgającym obecnie 15,7 GW i promować podpisywanie kontraktów długoterminowych na swoich głównych rynkach: Meksyku, Włoszech, Niemczech i Polsce.


Greenergy zainwestuje w projekt Atacama Oasis, który podzielony jest łącznie na pięć etapów 1,4 miliarda. Planuje się, że zostanie on oddany do użytku etapami w ciągu najbliższych 36 miesięcy, co pomoże poprawić stabilność sieci i dekarbonizację gospodarki.


W rzeczywistości firma podpisała już z dnia na dzień pierwszą długoterminową umowę zakupu energii (PPA). Dostawy dla chilijskiego EMOAC Zielona energia od 15 lat. Dzięki temu projektowi firma staje się jedną z pierwszych firm na świecie, która podpisała umowę zakupu energii, która łączy projekty związane z energią słoneczną i magazynowaniem.


Firma Greenergy przybyła do Chile w 2012 roku, koncentrując całą swoją działalność w Ameryce Południowej. Po ponad dekadzie obecności w kraju jest firmą z największą liczbą podłączonych stacji, z ponad 70 stacjami i projektami o łącznej mocy ponad 1,3 GW, w tym projektami w budowie i w trakcie realizacji.


Do tej pory spółka zawarła umowy na sprzedaż 2,8 TWh energii w drodze umów zakupu energii i uzyskała zakontraktowane przychody w wysokości 2,7 miliarda dolarów. „Oasis de Atacama będzie ikonicznym projektem dla Greenergy i całego sektora energii odnawialnej. Mamy wsparcie pięciu międzynarodowych banków, które mają za zadanie go sfinansować, sprzedaż zabezpieczona jest umowami zakupu energii podpisanymi z EMOAC oraz wiedzą i talentem niezbędnym do zacznij działać” – powiedział. powiedział David Ruiz de Andres, dyrektor generalny Greenergy.


Obrót aktywami


Projekt Valkyria, ogłoszony na początku tego roku, został ukończony w 85% po sprzedaży 447 megawatów o wartości 450 milionów dolarów.


W związku z tym spółka planuje wystawić na sprzedaż część mocy, którą wypracuje w nadchodzących latach, co zwiększy jej wartość. W szczególności plan rotacji aktywów uwzględnia… Uruchomienie rynku o mocy 350-450 MW Roczna zainstalowana moc fotowoltaiczna. Greenergy szacuje, że dzięki tej sprzedaży wygeneruje ponad… 600 mln euro do 2026 r.


Portfolio i perspektywy


Dzięki zespołom programistów w jedenastu krajach w trzech głównych regionach (Ameryka Łacińska, Europa i USA) firma Greenergy cieszy się dobrą reputacją 15,5 GW projektów Na różnych etapach rozwoju łącznie sprzedano z sukcesem 1,1 GW.


Po raz pierwszy przedstawiła także swój cel EBITDA (wynik operacyjny brutto), który do 2026 roku osiągnie poziom 300 mln. Spółka ogłosiła także nowe cele w zakresie mocy zainstalowanej na trzy lata. W związku z tym ustaliła całkowitą zainstalowaną moc fotowoltaiczną na 2026 r. na 5 GW, zwiększając jednocześnie zdolność magazynowania energii odnawialnej do 4,1 GWh.
You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *