Grupa Aragon Proclinic przejęła polską firmę Meditrans

Grupa Aragon Proclinic przejęła polską firmę Meditrans

The Proclinic Group, aragońska firma należąca do Miura Partners i kompleksowy dostawca rozwiązań dla sektora stomatologicznego w Hiszpanii, Przejęcie Meditrans, jednego z czołowych dystrybutorów produktów i usług stomatologicznych w PolsceMa siedzibę w Kielcach.

Proces ten, zdaniem firmy, Pozwala to grupie umocnić swoją obecność na rynku środkowoeuropejskim, zwłaszcza w strategicznych krajach, takich jak Niemcy i Polska oraz ulepszanie swoich usług o wartości dodanej poprzez dodanie nowego handlu elektronicznego do platform cyfrowych grupy.

Założona w 1991 roku i zatrudniająca ponad 120 profesjonalistów, gama produktów Meditrans zostanie zintegrowana z grupą, osiągając 100 000 referencji produktów i rozwiązań dentystycznych dla klinik i laboratoriów w Europie. Obecnie, Meditrans dystrybuuje 20% konsumenckiego rynku stomatologicznego w Polsce.

Grupa Proclinic zintegruje fabrykę i magazyn Meditrans ze swoją siecią dystrybucji, pomagając w opracowaniu bardziej zdefiniowanej geograficznie strategii dystrybucji, a wraz ze zautomatyzowaną platformą logistyczną w Saragossie zapewni bardziej efektywny dostęp do kluczowych krajów europejskich.

po przejęciu, Grupa Aragon spodziewa się, że w 2022 r. osiągnie obroty przekraczające 220 milionów euro – ponad 35% pochodzi z działalności międzynarodowej – i przekroczy 500 pracowników. Ogólnie rzecz biorąc, Grupa Proclinic jest oceniana jako jeden z europejskich liderów w zakresie kompleksowych usług dentystycznych dzięki swojej międzynarodowej obecności i zwiększonym możliwościom logistycznym, produkcji wysokiej jakości klinicznych materiałów eksploatacyjnych, usługom szkoleniowym i edukacyjnym oraz pomocy technicznej.

Dla Manuela Alfonso, CEO Brooklinic Group,Proces ten reprezentuje konsolidację naszej firmy w europejskim sektorze stomatologicznym Dzięki naszym zwiększonym możliwościom logistycznym i dostępowi do głównych międzynarodowych regionów geograficznych. Jednocześnie czynimy postępy w cyfryzacji i wzmacniamy naszą ofertę wartości: wysokiej jakości produkty i usługi dentystyczne, niezrównaną obsługę klienta oraz szkolenia dla profesjonalistów z branży. „

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *