Grupa dzieci odkrywa skamieniałość olbrzymiego prehistorycznego pingwina

Grupa dzieci odkrywa skamieniałość olbrzymiego prehistorycznego pingwina

Skamieniałości nas otaczają. Mogą znajdować się na dowolnej formacji skalnej, plaży lub drodze, po prostu czekając, aż ktoś je znajdzie. Coś takiego wydarzyło się w 2006 zatrudnienie Nowa Zelandia. Podczas obozu letniego w poszukiwaniu szczątków prehistorycznych jeży, grupa dzieci natknęła się na skamieniałość gigantycznego pingwina. Całkowicie nieznany nauce. obecnie, Wraz z publikacją badania I w magazynie Dziennik Paleontologii KręgowcówWiemy, że te skamieliny należą do ogromnego pingwina, którego nazwali naukowcy Nurek na nogach.

Żyłem między 27,3 a 34,6 miliona lat temu, około półtora metra długości

Ten wyjątkowy gatunek pingwina Żył między 27,3 a 34,6 mln lat temu I uzyskał pomiar około 1,38 metra, a Wzrost ogromny. Szczątki znaleziono na tej plaży w Nowej Zelandii Znajdował się w trudno dostępnym obszarzeWielu z tych młodych mężczyzn przybyło kajakiem po przepłynięciu przez port Kohiya. „W skale były ciemnopomarańczowe kształty, jak zardzewiały metal. Jeden z rodziców pochylił się i wydmuchał kurz i piasek, abyśmy mogli lepiej rozpoznać, jak to wyglądało. Nadal nie wiemy, o co chodziło, ale był znacznie większy niż jakakolwiek inna skamielina, którą znaleźlibyśmy wcześniej”, Esther Dale, jedna z nieletnich, która odkryła zwierzę, wyjaśniła to w zebranych danych bas.

To bardzo wyjątkowe zwierzę. Tylne kończyny tego pingwina są szczególnie długie, więc paleontolodzy, którzy brali udział w badaniu, postanowili to nazwać nurek stóp, nazwa pochodząca z języka Maor. Słowo „stopy” wredne nogi i „Roya”, Długie. Zasadniczo, obserwując jego anatomię i cechy, myślą, że jest to ogromny ptak nurkujący z niezwykle długim dziobem, coś, co pomoże ci uzyskać Większa wydajność podczas łowienia z tym samym.

Miał niezwykłe cechy fizyczne: był długi, duży dziób i mocne nogi.

„Pingwin jest podobny do gigantycznych piór kairoko, które po raz pierwszy opisano w Otago, ale mają znacznie dłuższe nogi”., wytłumaczyć Daniel Thomas, profesor zoologii at Massey School of Natural and Computational Sciences. „Ale patrząc na jego nogi, uważamy, że pingwin będzie znacznie wyższy niż inne Kairuku, zwłaszcza podczas chodzenia po lądzie, prawdopodobnie około 1,4 metra wysokości, co może mieć wpływ na to, jak szybko mogę pływać lub jak daleko mogę nurkować. – podsumowuje. Thomas.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *