Grupa NENT nabywa pakiet treści eOne dla Viaplay

Wieloletnia umowa stanowi największą dotychczas umowę licencyjną między obiema firmami.

Nordic Entertainment Group (NENT) nabyła ponad 700 godzin treści od Entertainment One (eOne) na podstawie nowej umowy licencyjnej obejmującej usługi NENT w regionach Skandynawii, Bałtyku, Polski i Holandii.

Wieloletnia umowa stanowi największą dotychczas umowę licencyjną między dwiema firmami i obejmuje australijski dramat Czytnik wiadomości Dla ABC Australia i kanadyjski dramat prawo rodzinne Dla kanadyjskiej sieci Global i świergot Dla nadawcy Canuck, CBC.

Umowa, którą wynegocjowała londyńska dyrektor sprzedaży eOne, Susan Flowerday-Nelson, obejmuje także wielosezonowe programy telewizyjne, takie jak Prywatne oczy Piekło na kółkach Uratuj nadzieję Kardynał Na pustkowiach Marie zabija ludzi Ciężar prawdy Ugryziony okup Przystań Przystań Niebieski nowicjusz Dipotado s pomiędzy dwoma światami.

Grupa NENT w ostatnich miesiącach na fali przejęć treści, kompilując katalog OTT Viaplay, który znajduje się w trakcie dynamicznej ekspansji globalnej.

W zeszłym miesiącu firma OTT po raz pierwszy weszła na rynek amerykański, wprowadzając na urządzenia rozrywkowe Comcast, w tym Xfinity X1, Xfinity Flex i XClass TV. Przed uruchomieniem w Stanach Zjednoczonych firma odebrała serię dramatów od ZDF Enterprises (ZDFE) i Banijay Rights.

Viaplay wystartował już w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce, a jeszcze w tym roku planuje rozszerzyć działalność na Wielką Brytanię i Holandię, a następnie w Kanadzie, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. rok 2023.

W listopadzie Grupa NENT podpisała wieloletni kontrakt z MGM International Television na opracowanie i produkcję sześciu oryginalnych angielskich seriali dla Viaplay. Zgodnie z umową, wszystkie sześć serii będzie pokazywanych wyłącznie jako oryginalne wersje Viaplay w krajach skandynawskich i bałtyckich, Holandii i Polsce, a MGM będzie dystrybuowane do reszty świata.

W międzyczasie eOne szukała możliwości rozszerzenia swojej działalności w krajach skandynawskich. Według firmy, w ciągu ostatnich 18 miesięcy udzieliła licencji na ponad 800 godzin treści w krajach skandynawskich i łącznie sprzedała ponad 1500 godzin treści w regionie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *