Grupa przestępcza oszukała setki ludzi w całej Hiszpanii

Policja Narodowa aresztowała 45 osób za oszukanie ponad 200 osób z całej Hiszpanii, przynosząc zyski w wysokości prawie półtora miliona euro.

Dochodzenie rozpoczęło się w lipcu 2019 r., kiedy policja wykryła działalność przestępczą związaną z grupą przestępczą z siedzibą w Republika Beninu (Afryka) i koncertowali w różnych krajach Europy, głównie w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Francji i Polsce.

tworzyć przestępców Oszukańcze portale internetowe Która oferowała produkty komputerowe, elektroniczne i telefoniczne po cenach niższych od rynkowych.

Płatność powinna zostać dokonana przez Przelew bankowy do Niektórzy ludzie, którzy zachowywali się jak muły i często otrzymywali groźby śmierci, nawet jeśli nie zrobili tego, co im kazano.

Kiedy ofiary dokonały zakupu Dane osobowe i bankowe Pozostali we władzy organizacji przestępczej. Od tego momentu przestępcy dzwonili do ofiar i mówili im, że aby odzyskać pieniądze, muszą: Otwórz inne konta Złóż wniosek o karty kredytowe, a następnie wyślij je do różnych skrzynek pocztowych w kraju afrykańskim.

W czasie, gdy karty znajdowały się w rękach przestępców, ofiary zaczęły Otrzymuj ogromne kwoty pieniędzy Sądząc po oszustwach przeprowadzonych w całej Europie, które zostały wycofane z bankomatów za pomocą porwanych kart, pozostawiając prowizję na koncie ofiary za jej udział w spisku.

Czasami to sami „Muły” Dobrowolne otwieranie innych kont I zwerbowali nowe „muły” z powodu ogromnych zysków, jakie uzyskali z biznesu.

Było jednak wiele „mułów”, które były zmuszane do pozostania w kadrze – wielokrotnie pod groźby śmierci- A przestępcy, aby nadać związek prawny pozór, udają prywatnych pożyczkodawców, ukrywając w ten sposób prowizję, którą zapłacili ofiarom, tak jakby była to spłata udzielonej pożyczki.

Udzielali również fałszywych pożyczek, które zostały sfałszowane jako francuskie finanse.

Innym sposobem działania jest publikowanie reklam w różnych sieciach społecznościowych, które oferują fałszywe pożyczki online podszywające się pod francuskich finansistów.

Następnie przestępcy zażądali Prowizja od otwarcia od 500 do 1000 euro Otwarcie karty kredytowej należy przesłać do Beninu z danymi i kodami do bankowości internetowej.

Mając karty w swoim posiadaniu, zatrzymani pobrali teraz kwotę wpłaconą jako prowizję za otwarcie i zaczęli wyłudzać pieniądze od ofiary.

Dzięki temu złożonemu oszustwu przestępcom udało się zarobić prawie półtora miliona euro, a ponad 200 skarg zostało wyjaśnionych w całej Hiszpanii, co doprowadziło do aresztowania 45 osób, wśród których byli główni porywacze w Hiszpanii.

zatrudnienie Balearyaresztowania miały miejsce w Cytadela (Minorka) We współpracy z Europolem i Interpolem prowadzone są dochodzenia w celu zidentyfikowania większej liczby zaangażowanych osób i identyfikacji członków organizacji operacyjnej z Beninu.

Subskrypcja Tutaj za darmo do naszego codziennego biuletynu. Podążaj za nami Świergot I Portal społecznościowy Facebook. Wszystkie aktualności na Majorce w mallorcadiario.com.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *