Grupa Puebla potępia wojnę prawną przeciwko Cristinie Fernandez

Cristina Fernández dijo sin mordazas, como lo refleja en su libro, que si tuviera que definir al Gobierno de Mauricio Macri sería como un "caos".

Grupa z Puebla odrzuciła dziś legalną walkę z argentyńską wiceprezydent Cristiną Fernandez jako część tego, co postrzega jako proces pełen sprzeczności i motywowany niejednoznacznymi interesami politycznymi.

W oświadczeniu organizacja złożona z przywódców 17 krajów oskarżyła „potężne bloki gospodarcze” o promowanie agresji przeciwko prezydentowi Senatu z tzw.

Według tej organizacji sprawa Fernandeza podkreśla ryzykowną, ale niestety powszechną tendencję w Ameryce Łacińskiej do podejmowania działań odwetowych przeciwko przywódcom, którzy bronią progresywizmu w regionie.

W tym sensie tekst wymienia jako przykłady ataki na byłych prezydentów Luisa Inacio Lulę da Silvę, Dilmę Rousseff (Brazylia), Rafaela Correę (Ekwador) i Evo Moralesa (Boliwia).

Tekst kończy się stwierdzeniem, że wyrażamy nasze odrzucenie tych prześladowań i ostrzegamy przed poważnymi niebezpieczeństwami, jakie niosą one za sobą dla argentyńskiej demokracji.

Dokument ten podpisują m.in. Rousseff, Correa, Jose Luis Rodriguez Zapatero, Fernando Lugo, Ernesto Samper i Alicia Barcena.

Po apelacji byłego prezydenta Mauricio Macri (2015-2019), Federalny Sąd Ustny 2 wszczął postępowanie przeciwko Fernandezowi za domniemane wykroczenia przy przyznawaniu 51 robót publicznych w hrabstwie Santa Cruz w latach 2003-2015.

Wiceprezes wielokrotnie zgłaszał, że stał się ofiarą bezprecedensowego oskarżenia i zauważył, że sąd okręgowy umorzył sprawę z powodu braku przestępstwa.

W ciągu ostatnich kilku dni organizacje społeczne, związki i członkowie Frontu Todos ostrzegali, że jest to manewr, aby uniemożliwić Fernandezowi kontynuowanie działalności na arenie politycznej i wykluczenie go z wyborów w 2023 roku. (prasa łacińska)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.