Grupa Puebla wzywa prezydenta USA do zniesienia embarga na Kubie – Escambrai

Grupa Puebla wzywa prezydenta USA do zniesienia embarga na Kubie - Escambrai
Grupa stwierdziła, że ​​prezydent Diaz-Canel będzie wiedział, jak radzić sobie z niedawną sytuacją społeczną z mądrością i troską.

Grupa z Puebla wezwała prezydenta USA Joe Bidena do kontynuowania programu normalizacji stosunków z Kubą zainicjowanego przez Baracka Obamę i zakończenia nielegalnej blokady nałożonej na wyspę.

W oświadczeniu wyrażającym poparcie dla rządu kubańskiego prezydenta Miguela Diaz-Canela, Postępowy Sojusz wezwał Bidena do wznowienia programu normalizacji, którego był częścią, a także wezwał do wyjścia Stanów Zjednoczonych. Kraje z bazy marynarki wojennej Guantanamo.

Z drugiej strony grupa stwierdziła, że ​​prezydent Diaz-Canel będzie wiedział, jak mądrze i rzetelnie radzić sobie z niedawną sytuacją społeczną, jednocześnie podkreślając, że uzasadnione niezadowolenie, które istnieje na wyspie, ma z tym wiele wspólnego, tak jak ma to miejsce w przypadku w wielu krajach. W regionie, gdzie panuje chaos społeczny spowodowany epidemią Covid-19.

A w przypadku Al Jazeery zauważył, że w tych okolicznościach dodano nieludzki wpływ embarga gospodarczego, handlowego i finansowego nałożonego przez Stany Zjednoczone ponad 60 lat temu i wielokrotnie odrzucanego przez Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych.

Który kraj może się oprzeć, jak bohatersko Kuba, temu, że dominująca siła, jednostronnie i przez tak długi czas, uniemożliwia swobodny przepływ jego ludzi, waluty, żywności, lekarstw, przekazów pieniężnych, turystów, statków itp., usług i towarów? – powiedział sojusz.

Dodał, że pomimo tych restrykcji, Kuba pokazuje dziś najlepsze wskaźniki równości społecznej w regionie, w tym awangardową szczepionkę przeciwko epidemii.

Wreszcie grupa wezwała naród kubański do znalezienia pokojowych kanałów i dialogu, aby pomóc przezwyciężyć ten kryzys w ramach proponowanych reform w kwestiach małej i średniej własności, partycypacji politycznej i reform konstytucyjnych zaproponowanych przez rząd prezydenta Diaza. Canel.

List podpisało kilku członków założycieli grupy, w tym byli prezydenci Luis Inacio Lula da Silva (Brazylia), Ernesto Samper (Kolumbia), Rafael Correa (Ekwador) i Fernando Lugo (Paragwaj).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *