Gry Netflix są dostępne, ale niedostępne w serwisie Netflix

W lipcu tego roku Netflix ogłosił zamiar rozszerzenia jednej ze swoich macek na sektor gier wideo, wyznaczając swojego pierwszego dyrektora, który skupi się wyłącznie na tej dziedzinie. W pierwszym etapie firma planowała udostępnić swoim abonentom gry mobilne bez reklam i bez dodatkowych kosztów.

I tak w sierpniu do Polski trafiły pierwsze gry Netflixa, a już miesiąc później do Hiszpanii trafiło pięć tytułów: Dziwniejsze rzeczy: 1984I Stranger Things 3: GraI wybuch kartyI wahadłowy I Masz inne informacje o tym wydarzeniu?. Chociaż przejście do świata gier wideo poszerza portfolio pływIntegracja gry nie była taka, jak początkowo oczekiwano.

Schrödinger Games: Jest, ale nie ma

„Podobnie jak nasze programy i filmy, wszystkie te gry zostaną uwzględnione w ramach członkostwa w serwisie Netflix, wszystkie bez reklam i bez zakupów w aplikacji” — powiedział Netflix, ogłaszając swoją nową usługę. Jednak nawet jeśli potrzebujemy konta Netflix, aby móc grać w dostępne tytuły, są one pobierane ze sklepu Google Play tak, jakby były Podanie Najbardziej oferowana przez każdego programistę.

Jedyną różnicą jest to, że oprócz obowiązkowego członkostwa, Netflix pokazuje nam sekcję poświęconą Podanie Nazywane są grami mobilnymi. Jeśli klikniesz na dowolny tytuł, zostanie utworzony plik Podanie Przekierowuje Cię do sklepu Google Play, aby pobrać go na telefon.

Krótko mówiąc, gry Netflix są przez nich opracowywane, ale nie są zintegrowane z ich platformą jako taką.

A co z iOS?

Netflix wypuścił swoje gry tylko w wybranych regionach i na urządzenia z Androidem; Jest to również punkt przeciwko nim, ponieważ jeśli masz iPhone’a, nie będziesz mógł cieszyć się żadnym z nich. Co więcej, kiedy widzimy format, którego używa Netflix do uruchamiania swoich gier, jest całkiem jasne, że te gry nie dotrą nawet zdalnie do telefonów lub tabletów Apple.

czemu? Ponieważ aplikacje Cupertino zwykle nie oferują pobierania poza ich kontrolą i bezpośrednio uniemożliwiają aplikacjom innych firm oferowanie czegokolwiek, co może ominąć ich system płatności; W takim przypadku gry można cieszyć, ponieważ płacisz opłatę na rzecz Netflix. Więc chyba że Netflix zintegruje (prawdziwe) gry z Podanie Lub zapłacić Apple część dochodu z korzystania z ich gier, tak się nie stanie.

Czy w przyszłości nastąpią zmiany?

Idealnie byłoby, gdyby Netflix umożliwił subskrybentom odtwarzanie swoich tytułów pływ Za pośrednictwem Twojej aplikacji i bez konieczności ich instalowania. Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy ci z Reed Hastings wprowadzą zmiany w tym zakresie, czy nawet planują przeskok na inne platformy, takie jak konsole, ale jasne jest, że przynajmniej na razie kontynuują kroki do przodu go spróbować.

Dowodem na to jest fakt, że 28 września (tego samego dnia, w którym wypuścił swoje pięć gier w kilku krajach europejskich), Netflix ogłosił, że przejął dewelopera gier wideo Night School Studio.

Zalecenia redaktora
You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *