Grzyb Śmierci odpowiedzialny za 90% śmiertelnych zatruć grzybami – Juventud Rebelde

Grzyb Śmierci odpowiedzialny za 90% śmiertelnych zatruć grzybami – Juventud Rebelde

Grzyb pochodzący z Wielkiej Brytanii, nazywany Grzybem Śmierci, który jest odpowiedzialny za 90% śmiertelnych zatruć grzybami, szybko rozprzestrzenia się po całym świecie.

Według RT pojawił się on w ubiegłym stuleciu w Stanach Zjednoczonych, a nawet w Australii, gdzie niedawno po jego zjedzeniu zmarły trzy osoby.

Naukowa nazwa tego grzyba to Amanita phalloides i trudno go odróżnić od innych grzybów jadalnych, ale może powodować poważne uszkodzenie wątroby i nerek, a w niektórych przypadkach śmierć.

Według National Geographic prawda jest taka, że ​​kapelusz zawiera unikalny zestaw toksyn, które uniemożliwiają komórkom wytwarzanie białek, co ostatecznie w przypadku spożycia prowadzi do śmierci komórki i niewydolności narządów – podaje National Geographic.

Według Miltona Drotta, specjalisty z Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, toksyny te prawdopodobnie umożliwiły populacjom śmiercionośnych grzybów rozprzestrzenienie się po całym świecie, działając jako obrona przed nowymi drapieżnikami, które spotykają w swoim środowisku.

Naukowcy nie ustalili jeszcze, w jaki sposób dotarł do Stanów Zjednoczonych. Według jednej wersji grzyb został wprowadzony do gleby dębu korkowego przywiezionego z Europy do Kalifornii około 1930 roku; Według innego, można by go przenieść wraz z roślinami w celu udekorowania kampusu – podają media.

Wiele podobnych gatunków grzybów można spotkać w parkach narodowych kraju, w tym w Narodowym Sanktuarium Morskim Point Reyes w Kalifornii. Technik obsługi Parków Narodowych, Ben Becker, powiedział, że na terenach, które przemieszczają ludzi, stale pojawiają się nowe rodzaje najazdów, a „hungo drzew” to e-jemplo domu, które transportuje rośliny roślinom, wszyscy.

Eksperci ostrzegają, że żaba poza nieatrakcyjnym wyglądem nie śmierdzi i nie zdradza swojego niebezpieczeństwa. Co więcej, zawarte w nim toksyny są wyjątkowo odporne na ciepło i nie ulegają zniszczeniu podczas gotowania, w przeciwieństwie do innych grzybów, które są niebezpieczne tylko wtedy, gdy są spożywane na surowo.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *