Guillermo Laso ogłasza się nowym prezydentem Ekwadoru

Guillermo Laso ogłasza się nowym prezydentem Ekwadoru

W Ekwadorze ponad 13 milionów Ekwadorczyków zostało wezwanych do głosowania w niedzielę w wyborach prezydenckich między Coristą Andrésem Arause i gubernatorem Guillermo Laso. Zdjęcie: EFE

Po zliczeniu 99% głosów Ekwadorska Rada Wyborcza potwierdziła zwycięstwo Guillermo Laso Mendozy jako nowego prezydenta kraju Ameryki Południowej.

Obecny prezydent Ekwadoru powiedział: „Dziś jest dzień świętowania. Demokracja zatriumfowała, a Ekwadorczycy skorzystali z prawa wyboru i wybrali inną ścieżkę niż przez ostatnie 14 lat w Ekwadorze”.

Biznesmen zdobył 53% wszystkich zliczonych głosów, podczas gdy jego przeciwnik Andres Araes zamknął wybory z 47,2%.

„Dziś jest historyczny dzień, w którym wszyscy Ekwadorczycy zdecydowali o swojej przyszłości i zademonstrowali potrzebę zmian” – powiedział prezydent. W swoim uroczystym przemówieniu podziękował Bogu, swojej rodzinie i narodowi ekwadorskiemu za wybranie go.

Kandydat do Ruchu Krio zaznaczył, że skoncentruje się na obronie demokracji i praw Ekwadorczyków i potwierdził swoje zaangażowanie na rzecz kobiet, dziewcząt i społeczności LGBTI.

„Poświęcę się budowaniu narodowego projektu, który będzie nadal słuchał wszystkich, ponieważ ten projekt będzie skierowany do wszystkich Ekwadorczyków. Od lat marzyłem o możliwości służenia Ekwadorczykom do czasu, aż kraj się rozwinie, a dzisiaj zdecydowali, że” Powiedział Laso.

Andres Araws, który awansował do drugiej tury z 32,16% głosów, przewyższając Laso z 20,99%, nie dotarł do prezydenckiej siedziby Carondelet Palace. „Odwołujemy się do gestów ludzkości i szacunku dla demokracji” – powiedział kandydatowi do swoich zwolenników, podczas gdy Lasso wygłosił przemówienie jako zwycięzca.

(Informacje z La República.co)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *