Guterres wzywa do realizacji porozumienia pokojowego w Kolumbii

Guterres wzywa do realizacji porozumienia pokojowego w Kolumbii

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres rozmawia z prasą po swoim przybyciu do Kolumbii. Zdjęcie: Agencja France-Presse.

We wtorek w Kolumbii sekretarz generalny ONZ António Guterres podkreślił, że wdrożenie Terytorialnego Porozumienia Pokojowego ma kluczowe znaczenie ze względu na jego przesłanie, aby zmienić pierwotne przyczyny konfliktu.

Guterres, który przebywa z wizytą w tym kraju w kontekście obchodów porozumienia pokojowego, zwiedził dawną przestrzeń regionalną w celu szkolenia i reintegracji Llano Grande w gminie Depapa w prowincji Antioquia.

Odwiedził to miejsce z głową państwa Ivanem Duque, a także spotkał się z przewodniczącym Izby Gmin Rodrigo Londono i przedstawicielem przed Narodową Radą ds. Reintegracji tej siły politycznej wielebnym Albe.

Guterres powiedział, że jestem bardzo zadowolony z pobytu w Lano Grande i zobaczenia na własne oczy osiągnięć pokoju.

Wyraził satysfakcję, gdy zwrócił uwagę na wpływ środków służących realizacji historycznego porozumienia podpisanego w 2016 r. przez FARC-EP i rząd Juana Manuela Santosa w imieniu państwa.

„Doceniam możliwość usłyszenia od członków społeczności, rdzennych władz i rządu, którzy wiedzą lepiej niż ktokolwiek, że pokój nie przychodzi z dnia na dzień i jest trudny do zbudowania, opieki i utrzymania” – powiedział Guterres. .

Podobnie, świętuj wytrwałość i zaangażowanie byłych bojowników w tym regionie, którzy historycznie byli dotknięci konfliktami zbrojnymi, a także w innych miejscach, które wciąż dzień w dzień stawiają na budowę Kolumbii na rzecz pokoju.

Pogratulował mieszkańcom tego regionu produktywnych projektów, które pomimo trudności rozwijają się przy wsparciu rządu i społeczności międzynarodowej.

Doceniam ich entuzjazm i poświęcenie, powiedział Sekretarz Generalny ONZ, wzywając do zdwojenia wysiłków w celu zapewnienia trwałości projektów poprzez wsparcie techniczne i finansowe, grunty i mieszkania.

„Z zadowoleniem przyjmuję przekazanie przez rząd ziemi i jestem przekonany, że obejmie ona wszystkie obszary ponownego zjednoczenia. Podkreślił, że ziemia jest niezbędna do osiągnięcia zrównoważonego procesu i zapewnienia spokoju zaangażowanym osobom”.

Podczas swojej pierwszej wizyty po pandemii Covid-19 podkreśliła, że ​​dostęp do ziemi i rozwój obszarów wiejskich należą do priorytetów porozumienia pokojowego, a nawet dla kobiet.

W tej przestrzeni ocenił i zrównoważył postępy i wyzwania związane z reintegracją, ponieważ poparto wsparcie ONZ dla procesu pokojowego w Kolumbii.

(z informacją z PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *