Gwatemala oczyszcza rośliny marihuany o wartości prawie 60 milionów dolarów

Gwatemala oczyszcza rośliny marihuany o wartości prawie 60 milionów dolarów

MIASTO GWATEMALA, 6 czerwca (Prensa Latina) Gwatemalska Narodowa Policja Cywilna (PNC) od stycznia do dzisiaj zniszczyła rośliny marihuany, maku i koki, których wartość szacuje się na ponad 463 miliony quetzale (około 60 milionów dolarów).

Prace przeprowadzone przez Poddyrekcję Generalną ds. Analizy Informacji o Kontroli Narkotyków (SGAIA) jednostki wojskowej umożliwiły ostatecznie przejęcie siedmiu milionów quetzali (nieco mniej niż milion dolarów) w departamentach Totonicapan i Zacapa. weekend.

W pierwszym, konkretnie w wiosce Bamaría de Santa Lucia, La Reforma, zidentyfikowano 19 122 roślin marihuany rozmieszczonych w górskiej roślinności.

W drugim demarkacji, na zalesionym terenie Plan Grande Village w Gualan, umundurowani funkcjonariusze znaleźli 7440 krzaków koki w fazie eksploatacji – podał PNC w oświadczeniu.

W 2022 r. w skoordynowany sposób (przy udziale wojska i prokuratury ds. przestępstw narkotykowych) rząd krajowy zlikwidował łącznie 283,01 hektarów, szacowanych na 285 mln quetzales (36 mln USD).

Władze stwierdziły, że celem było wywarcie wpływu na organizacje przestępcze zajmujące się uprawą, uprawą i dystrybucją nielegalnych substancji.

Chociaż walka trwa nadal w walce z produkcją, handlem, handlem i konsumpcją tego rodzaju narkotyków na tym terytorium, według oficjalnych danych liczby i obawy rosną od 2020 roku.

Różni analitycy, w tym byli prokuratorzy, ostrzegali w publicznych wypowiedziach, że zjawisko to generuje nadmierną przemoc ogarniającą obywateli, straszne zbrodnie, rabunki i nieustanne walki publiczne w niektórych rejonach.

NBG / CYNK

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *