Gwatemalska trasa gastronomiczna znana jako najlepsza na świecie – Diario de Centro América

Gwatemalska trasa gastronomiczna znana jako najlepsza na świecie – Diario de Centro América

To historyczny krok dla edukacji narodowej Ministerstwo Edukacji (minidoc) Świadectwo Umiejętności Zawodowych otrzymało 8831 uczniów III roku Programu Dokształcania i Doskonalenia Szkolnictwa Średniego (Pemem).

Ten proces oceny, stosowany w 49 krajowych instytutach pilotażowych kształcenia podstawowego z poradnictwem zawodowym, standaryzuje młodych ludzi jako kwalifikujących się do rozwoju zawodowego w odpowiednich obszarach szkolenia.

Claudia Ruiz, prezes Minidoc, stwierdziła, że ​​akredytowano 24 dziedziny, w tym m.in. gotowanie i cukiernictwo, rysunek techniczny w budownictwie, kwiaciarstwo, krojenie i szycie, hodowla zwierząt, kosmetologia, mechanika samochodowa, leśnictwo, uprawy podstawowe, elektryka i stolarstwo.

W skali kraju w powyższej kategorii znajduje się 49 instytucji.

Ruiz podkreślił, że to wsparcie zdobytej wiedzy technicznej jest pierwszym w 50-letniej historii Pemem. „Po raz pierwszy program skupił się na ocenie umiejętności zawodowych, wzmocnieniu wizji programu i dostosowaniu do potrzeb uczniów” – skomentował minister.

Urzędnik podkreślił, że system ten nie tylko zapewnia uznawanie kwalifikacji akademickich, ale także wspiera rozwój zawodowy młodych ludzi. „Przyznając te akredytacje, Mineduc promuje wzmacnianie podstawowych umiejętności życiowych i przedsiębiorczości, co przyczynia się do rozwoju młodych ludzi w Gwatemali” – podkreślił.

Ze swojej strony Ninth Maldonado Cardona, Prezes Zarządu BIMIM, podziękowała za wsparcie, jakie instytuty otrzymały od początku rządów Prezydenta Alejandro Giammattei, które pozwoliło stworzyć warunki do wzmocnienia laboratoriów technicznych i poprawy nauczania. Studentów.

Luis Carrillo Fotograf: Norvin Mendoza

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *