Gwiazda „Golden Girls” Betty White zmarła w wieku 99 lat.

Betty White zmarła w wieku 99 lat (Reuters / Danny Molochuk / File Photo)

Betty Białyktórych odważny urok sprawił, że od ponad 60 lat są ostoją telewizji, niezależnie od tego, czy jesteś szalonym prezenterem telewizyjnym w Pokaz Mary Tyler Moore Albo jak jego szalona współlokatorka złote dziewczynyZmarł. Miał 99 lat.

Ludzie i Washington Post Zgłoszono śmierć White’a.

Rozpoczął karierę telewizyjną w codziennych talk-showach, gdy medium było jeszcze w powijakach i trwało dobrze w erze telewizji kablowej i nadawania. Ich połączenie słodyczy i cierpkości stworzyło listę dziwnych postaci w występach z sitcomu. życie z elżbietą Na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku do ekscentrycznego zapachu Rose Nylund w złote dziewczyny W latach osiemdziesiątych i Boston prawny, który był emitowany w latach 2004-2008.

Ale W 2010 roku sława Wyatta eksplodowała jak nigdy dotąd.

W reklamie Snickersa, która została wyemitowana podczas tegorocznego programu telewizyjnego Super Bowl, wciela się w wyczerpanego mężczyznę, który zostaje zaatakowany podczas meczu piłki nożnej.

„Mike, ty grasz Betty White”, zażartował jeden z jego przyjaciół. Blanco, leżąc na ziemi i pokryty błotem, odpowiedział: „Nie to powiedziała twoja dziewczyna!”

Wirusowe wideo natychmiast pomogło uruchomić kampanię na Facebooku o nazwie „Betty White będzie gospodarzem SNL (¿por faworyt?)”, która sprawiła, że ​​jej pół miliona fanów została współprowadzącą Sobotnia noc na żywo W prestiżowym i uznanym wydaniu. W to święto Dnia Matki. Pojawienie się przyniosło mu siódmą nagrodę Emmy.

Powiedział Associated Press:
„Nie próbuj być młody”, powiedział Associated Press. „Po prostu otwórz swój umysł. Pozostań zainteresowany rzeczami.”

Miesiąc później wystartowała TV Land gorąco w Cleveland, Pierwsza oryginalna seria sieci, w której występują Valerie Bertinelli, Jane Levis i Wendy Malik jako Trzech weteranów rozrywki przenosi się do Cleveland, aby uciec przed otyłością hollywoodzkiej młodzieży. Wprowadzają się do domu, którym opiekuje się starsza polska wdowa, postać grana przez Wyatta, który pojawił się dopiero w odcinku pilotażowym.

Ale White ukradł serial, a słona Elka Ostrovsky stała się główną częścią serialu, odnosząc natychmiastowy sukces. Została wybrana Artystką Roku przez członków Associated Press.

„To śmieszne”, powiedział White o honorze. „Nie złapali mnie i mam nadzieję, że nigdy tego nie zrobią”.

W tym czasie White stał się nie tylko najbardziej stylową gwiazdą, ale także wzorem do naśladowania w tym, jak szczęśliwie się starzeć.

„Nie próbuj być młody”, powiedział Associated Press. „Po prostu otwórz swój umysł. Pozostań zainteresowany rzeczami. Jest wiele rzeczy, których odkrycia nie przeżyję wystarczająco długo, ale nadal jestem ich ciekaw”.

Jego popularność była tak duża, że ​​urodziny White’a stały się wydarzeniem ogólnopolskim: w styczniu 2012 r. wyemitowano NBC 90. urodziny Betty White Jak gwiazdorska oferta specjalna w czasie największej oglądalności. Później pojawi się w seriach takich jak kości s Rozmowa przy kominku z Esther A w 2019 roku gra Bitey White dała głos grze Toy Story 4.

White pozostała młoda po części ze względu na jej zdolność do grania pyskaty lub psotności, jednocześnie promieniując życzliwością. symulator horroru Jezioro jest spokojne i komedia Sugestia lub oferta Wyróżniał się niesamowitym słonym językiem ich postaci. A jej postać, Katherine Piper, zabiła mężczyznę z patelnią Boston prawny.

Były prezydent junty Barack Obama (Pete Souza / Biały Dom / Opublikowane przez REUTERS / Zdjęcie pliku)
Były prezydent junty Barack Obama (Pete Souza / Biały Dom / Opublikowane przez REUTERS / Zdjęcie pliku)

Ale prawie nie została wybrana, aby być szczęśliwa gospodyni domowaAnn Nivens pl Pokaz Mary Tyler Moore w 1973 roku. Ona i jej mąż, Allen Lowden, byli bliskimi przyjaciółmi ówczesnego męża Moore’a i Moore’a, producenta Granta Tinkera. Obawiał się, że jeśli White zawiodą na pokazie, który już był ogromnym sukcesem, będzie to dla nich wszystkich kłopotliwe. Ale Ethel Winant, dyrektor castingu w CBS, stwierdziła, że ​​White był logicznym wyborem. Pierwotnie planowana jako jednorazowy występ, rola Sue Ann (sprytnie przewidziana przez Marthę Stewart) trwała do momentu zakończenia serii przez Moore’a w 1977 roku.

„Podczas gdy w swoim programie kulinarnym była słodka, Sue jest naprawdę piranią” – powiedział kiedyś White. Rola przyniosła jej dwie nagrody Emmy za wspieranie aktorki w serialu komediowym.

W 1985 roku White pojawił się w NBC z Beą Arthur, McClanahan Street i Estelle Getty w Złote dziewczyny. Dojrzała obsada, grająca emerytowane samotne kobiety z Miami, postawiła na przemysł przyjazny młodzieży. Ale to był wielki hit i trwał do 1992 roku.

White zagrał Rose, łagodną i stonowaną wdowę, której udaje się źle zinterpretować większość sytuacji. Doprowadza swoich współlokatorów do szaleństwa dziwnymi opowieściami z dzieciństwa w fikcyjnym St. Olaf w Minnesocie, nieodpowiedniej wersji jeziora Wopigon.

Rola przyniosła mu ponownie nagrodę Emmy i ponownie odegrała go w krótkotrwałym odcinku, Złoty pałac.

Po śmierci jego gwiazdy Arthura w 2009 roku, White powiedział Dzisiejsza rozrywka: „Pokazałeś mi, jak być bardzo odważnym podczas grania w komedię. Będzie mi brakowało tej odwagi.”

Con Sous Collegas de Golden Girls (Reuters / Fred Broeser / File Photo)
Con Sous Collegas de Golden Girls (Reuters / Fred Broeser / File Photo)

Inne seriale telewizyjne White’a to mama rodzina, Jako porywcza matka Vicki Lawrence; po prostu mężczyznaprogram gier, w którym kobiety próbowały przewidzieć odpowiedzi na pytania skierowane do celebrytów płci męskiej; i „Ladies Man” jako złośliwa matka Alfreda Moliny.

tylko mężczyźni jazdobyła nagrodę Emmy w ciągu dnia, podczas gdy w 1996 roku zdobyła czwartą nagrodę Emmy w czasie największej oglądalności za zdjęcia gościnne Pokaz Johna Larroquette’a.

Wystąpił także w wielu serialach telewizyjnych i filmachZadebiutowała w filmie jako senator Stanów Zjednoczonych w dramacie Otto Premingera z 1962 roku na Kapitolu. Doradzać i wyrażać zgodę.

White rozpoczęła karierę telewizyjną jako towarzyszka lokalnej telewizji z Los Angeles za 50 dolarów tygodniowo w 1949 roku.. Zostaje zatrudniona do udziału w lokalnym programie dziennym, w którym występuje Al Jarvis, najsłynniejszy DJ w Los Angeles.

był wtedy stał Otrzymał radę, by zacząć kłamać na temat swojego wieku.

„Jesteśmy bardzo zaznajomieni z wiekiem w tym kraju” – powiedział w wywiadzie z 2011 roku Associated Press. „To śmieszne, ale tym właśnie jesteśmy. Powiedzieli mi: „Weź teraz czteroletnie wakacje. Pobłogosławisz się w przyszłości.”

Biały en 1954 (fot. Graphic House / Archive Photos / Getty Images)
Biały en 1954 (fot. Graphic House / Archive Photos / Getty Images)

„Urodziłem się w 1922 roku. Pomyślałem więc: zawsze powinienem pamiętać, że urodziłem się w 1926 roku”.. Ale potem musiał liczyć. W końcu postanowiłem zrobić wszystko”.

Okazuje się, że biały kolor jest normalny dla nowego medium. Była bystra, piękna i elegancka, z pomarszczonym i dołeczkiem uśmiechem. Nagłówek Los Angeles Times z 1951 r. brzmiał: „Betty White wita jako najbardziej zajętą ​​dziewczyną w telewizji”.

„Robiłem ten program pięć i pół godziny dziennie, sześć dni w tygodniu, przez cztery i pół roku”, wspomina w 1975 roku. Jarvis został zastąpiony przez aktora Eddiego Alberta, a kiedy pojechał do Europy, aby zobaczyć Święto Romana, ona stała na czele programu.

Szkic, który narysował z Jarvisem, stał się wspólną serią, życie z Elżbietą, która zdobyła jej pierwszą nagrodę Emmy. Przez jakiś czas udzielał wywiadów w Betty White Show W ciągu dnia filmował serial nocą i często pojawiał się w wieczornym talk show. Występował także w reklamach i każdej noworocznej narracji Parady Róż w Pasadenie.

Ze swoim opływowym językiem i szybkimi reakcjami pielęgnowanymi w latach Jarvisa, była mile widzianym gościem w Tengo un secreto, prawdę mówiąc, jaka jest moja linia i inne oprogramowanie do gier, Parzysty Hasło za milion dolarów 2008, który wskrzesił grę prezentowaną przez Luddena, którego poznał podczas udziału w oryginalnym „Hasło”.

Był rok 1961, a rok później, poza sezonem, koncertując po teatrze letnim dla telewizji, zagrał w komedii Luden, który był wtedy wdowcem z trójką dzieci. Wybór krytyka.

Jego oddanie zwierzętom było tak wielkie, że odrzucił główną rolę w przebojowym filmie z 1997 roku Tak dobrze, jak się da (Zdjęcie: Angela Weiss/Getty Images)
Jego oddanie zwierzętom było tak wielkie, że odrzucił główną rolę w przebojowym filmie z 1997 roku Tak dobrze, jak się da (Zdjęcie: Angela Weiss/Getty Images)

Osłabiona przez jej determinację, Wyatt, która twierdziła, że ​​żyła w „ściśle celibacie” od małżeństwa z lat 1947-1949.

„Zawsze mówię w Dzisiejszy pokaz I wszędzie, gdzie już nigdy się nie ożenię, powiedział dziennikarzowi w 1963 roku. „Ale Allen miał przewagę liczebną. Zaczął i nawet dzieci brały udział. Oddałam się z własnej woli.”

Małżeństwo trwało od 1963 roku do jego śmierci na raka w 1981 roku.

Poza ekranem White niestrudzenie zbierał pieniądze na cele związane ze zwierzętami, takie jak Fundacja Morris Zoo i zoo w Los Angeles.. W latach 1970-1971 napisał, wyprodukował i prowadził konsorcjalny program telewizyjny, grupa zwierząt domowych Gdzie gwiazdy zabierały koty i psy. W 1983 napisał książkę Betty White’s Pet Love: How Pets Care About Us, aw 2011 opublikował Betty & Her Friends: My Life at the Zoo.

Jego oddanie zwierzętom było tak wielkie, że odrzucił główną rolę w przebojowym filmie z 1997 roku najlepiej jak to możliwe. Sprzeciwiłem się scenie, w której Jack Nicholson wrzuca małego psa do strumienia.

W swojej książce z 2011 roku Jeśli mnie zapytasz (i oczywiście nie), White wyjaśniła pochodzenie swojej miłości do psów. W czasie Wielkiego Kryzysu jego ojciec robił radia, żeby sprzedawać i dorabiać. Ale ponieważ niewiele osób miało pieniądze na zakup radia, chętnie zastąpił je psami., mieszczący się w przydomowych domach, czasami osiąga 15 lat i jeszcze bardziej uszczęśliwia szczęśliwe dzieciństwo Wyatta.

Czy jest stworzenie, którego nie lubisz?

„Nie”, powiedział White The Associated Press. „Wszystko z jedną nogą w każdym rogu”.

A co z wężami?

„Och, kocham węże!”

Betty White (Reuters / Sam Murkowitz / Zdjęcie pliku)
Betty White (Reuters / Sam Murkowitz / Zdjęcie pliku)

Betty Marion White urodziła się w Oak Park w stanie Illinois, a rodzina przeniosła się do Los Angeles, gdy była małą dziewczynką.

„Jestem jedynaczką i mam mamę i tatę, którzy nigdy nie narysowali linii prostej: myśleli, że to zabawne”, powiedział do Powiązana prasa W 2015 r. „Siedzieliśmy przy stole śniadaniowym, a potem zaczęliśmy ją kopać. Mój tata był sprzedawcą i wracał do domu z żartami. Mówił: „Kochanie, możesz zabrać tego faceta do szkoły. Ale nie wezmę to’ Bawiliśmy się świetnie.”

Jej pierwszą ambicją było zostać pisarką, Napisała sztukę, ukończyła szkołę podstawową i dała sobie główną rolę.

W Beverly Hills High School jej ambicją było aktorstwo i występowała w różnych sztukach szkolnych. Jej rodzice spodziewali się, że pójdzie na studia, ale zamiast tego przyjmowała role w małym teatrze i występowała w małych rolach w serialach radiowych.

Wyjaśniła w 2011 roku, jak utrzymywała swoje szalone tempo, nawet gdy była w wieku 80 lat Potrzebowałem tylko czterech godzin snu każdej nocy.

A zapytana o to, jak udało jej się być lubianą przez wszystkich przez dziesięciolecia swojej kariery, podsumowała z uśmiechem: „Po prostu robię interesy z ludźmi, żeby się dobrze bawić. To proste”.

Czytaj:

Zasłużony hołd dla legendy Hollywood Betty White za jej karierę

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *