GXO Logistics: Przegląd pracy

Jesteśmy w okresie wyników i po kilku miesiącach bez publikacji, dziś przynoszę wiadomość o firmie, która wprowadziła w zeszłym roku i od tego czasu spadła o 40%. Ta firma to nic innego jak GXO Logistics, będący spin-offem XPO Logistics, którego działalność koncentruje się na automatyzacji magazynów i operacjach łańcucha dostaw.

Zanim zacznę mówić o wynikach i rozwoju, krótko przejrzę tezę. Tezę tę można podsumować argumentem ogona sektora:

  • Rozwój e-commerce: Pandemia oznacza monstrualny wzrost potrzeb logistycznych firm detalicznych, który będzie kontynuowany w przyszłości, ponieważ tę przyszłość wyznaczy Omnichannel (połączenie tradycyjnego handlu detalicznego z e-commerce).
  • Potrzeba automatyzacji: Rozwój e-commerce będzie wymagał od firm automatyzacji swoich magazynów. Obecnie tylko 6%-7% repozytoriów jest zautomatyzowanych, więc istnieje ogromny margines na poprawę. Jako dane, GXO ma 35% swoich repozytoriów z pewnego rodzaju automatyzacją, więcej niż rynek, dlatego jest liderem w branży i wcześnie adoptujący nowych technologii automatyki
  • Usługi outsourcingowe: Ze względu na potrzebę automatyzacji, pojawi się zapotrzebowanie na więcej firm, które specjalizują się w świadczeniu usług niestandardowych. Wiele firm ma teraz własne usługi zarządzania logistyką, które są zlecane na zewnątrz, tak jak w przypadku chmury. Technologia nie byłaby dostępna, gdyby nie ci dostawcy. TAM dla tego rynku jest wart 420 milionów dolarów, z czego około 300 miliardów dolarów nie zostało jeszcze zleconych na zewnątrz

kup maszynkę do strzyżenia

Jednym z ważnych wydarzeń od czasu pisania pracy magisterskiej w grudniu zeszłego roku jest: Kup Clipper od GXO za 1100 mln USD. Opowiedziałem już krótko o firmie, komentując, że podobało mi się to, co robię i jak to robię, ale ich ocena wydawała mi się trochę błędna. Konsekwentnie osiągali Średni wzrost 15%-25% w ciągu ostatniej dekady Skoncentruj się na logistyce z wartością dodaną dla brytyjskich i europejskich firm detalicznych. Z tego zakupu mają nadzieję osiągnąć kilka rzeczy:
  • Wzmocnij swoją obecność w Wielkiej Brytanii Gdzie masa krytyczna jest osiągnięta w Niemczech i Polsce, gdzie penetracja GXO jest mniejsza
  • Wzmocnienie pozycji w „Logistyce Odwrotnej”którego usługi zawierają bardziej zaawansowany Clipper
  • Wprowadź nowych klientów i segmenty które w nich nie istnieją, np. nauki przyrodnicze i opieka zdrowotna
Wracając do kwestii wyceny, firma miała kapitalizację rynkową w wysokości 1 miliarda USD, kiedy na nią spojrzałem, a GXO kupiło ją za 1,1 miliarda USD, 10% wyższą niż wycena rynkowa w tym czasie (która wydawała mi się już skorygowana) . Nie będę się w to zbytnio zagłębiał, ponieważ w tego typu transakcjach zwykle jest plus, że firma, która będzie zakwaterowana, zaakceptuje proces.
Aby kupić firmę GXO wyemitował nowy dług, który wzrósł o 900 milionów dolarów do około 1,9 miliarda dolarów i wyemitował nowe akcje o wartości 200 milionów dolarów. Pod względem zadłużenia wyemitował obligacje o wartości 500 mln USD, 235 mln USD i 165 mln USD odpowiednio w ciągu 5, 3 i 2 lat. Stopy procentowe wynoszą około 2,6% i są oprocentowane według zmiennej stopy (stawka bazowa jest wybierana przez firmę spośród dwóch standardowych wskaźników), a procent jest stosowany na podstawie oceny zdolności kredytowej.
Nie jestem fanem firm, które rozwijają się na zasadzie fuzji i przejęć, ale w tym przypadku jest to bardziej strategiczny zakup, aby wzmocnić swoją pozycję konkurencyjną na rynkach, na których są i wprowadzić te, które nie są, a nie zakup, aby ukryć brak wzrostu organicznego, który w przypadku GXO wynosi 20%.

Q2 نتائج wyniki

Jeśli chodzi o wyniki, II kwartał oznacza wzrost przychodów z 15% po korekcie kursu walut (20% wzrost organiczny, jak wspomniałem wcześniej), co stanowi część Przychody w wysokości 2,2 miliarda dolarów. Odkąd zakup Clippera wszedł w życie 24 maja, firma przyniosła 80 milionów dolarów przychodu i 1 milion dolarów zysku operacyjnego.
Poprawili prognozy na rok i spodziewają się wzrostu w przedziale 12%-16% (+1% w porównaniu do poprzedniego roku). urodziłem się 68 milionów franków szwajcarskich w tym kwartale w porównaniu do 49 milionów dolarów w zeszłym rokui szacuję, że na koniec roku może wygenerować od 240 do 260 milionów dolarów, biorąc pod uwagę wkład Clippera w ten przepływ gotówki oraz ponoszenie kosztów transakcji i restrukturyzacji.
Geograficznie jego wyniki na największych rynkach w Wielkiej Brytanii i USA były oszałamiające: odpowiednio 26,3% i 24,3%. Natomiast w pozostałych regionach geograficznych jako całości zmniejszył się o 5%.
Jeśli chodzi o podział według pionowości, jest to konieczne Należy zauważyć, że wzrost e-commerce sięgnął 19%.z 999 mln USD do 1194 mln USD oraz segment konsumencki, który wzrósł o 21%, ze 184 mln USD do 223 USD.
Ponadto udało im się podpisać kontrakty o wartości 1 mld USD w 2022 r., 500 mln USD do 2023 r. i 200 mln USD do 2024 r. Ponadto przychody z kontraktów podpisanych z nowymi klientami wynoszą łącznie 475 mln USD.

nowe szanse

Dla firm detalicznych sprzedaż online to świetna okazja. Jeśli jednak chcą sprzedawać online, powinni mieć pewność, że przychody wzrosną, co wpłynie na codzienną działalność firmy. To też jest plik Szansa kapitałowa Dla GXO Logistics, ponieważ świadczy specjalistyczne usługi w zakresie: Logistyka odwrócona, czyli od klienta do magazynu, aby jak najszybciej była ponownie dostępna na rynku. Dodatkowo, jak wspomniałem wcześniej, umocnili swoją pozycję w tym pionie dzięki zakupowi Clippera.
Stopa zwrotu (dużo zależy od położenia geograficznego) to zazwyczaj około 10%, co jest ogromnym rynkiem, ale jednocześnie niszą, ponieważ nie ma wielu dostawców, którzy są w stanie optymalnie zaoferować tę usługę.
Szansa pojawia się również w przypadku zwrotów „z końca życia lub użytkowania”, ponieważ pozwala to firmom świadczyć usługi recyklingu swoim pracownikom, zwiększając ich wiarygodność w zakresie środowiska oraz zarządzania środowiskowego i społecznego (ESG).

ocena

Po zebraniu wszystkich danych ocena wydaje się nieco inna niż ta, którą udostępniłem w poprzednim poście pod koniec 2021 roku. Przy zakupie Clippera Przypuszczam, że krótkoterminowe pogorszenie ze względu na wzrost zadłużenia i pogarszającą się sytuację monetarną. I ja też mam Dostosowanie marży zysku brutto firmy z 19% do 17% Aby wziąć pod uwagę wzrost cen ze względu na wysoki poziom inflacja To, choć częściowo przynosi korzyści GXO (jeśli koszty płac wzrosną, trend będzie zmierzał w kierunku automatyzacji), wpływa również na marże, jak każdy inny. Nie wziąłem pod uwagę szacowanych przez nich 48 milionów dolarów oszczędności ze względu na synergię z Clipperem i wzrost sprzedaży Clippera, który zakładam na 10%.
Należy również zauważyć, że zakładam 10% rabatu. Jednakże Recenzja DCF Otrzymaj 65 $co oznacza 32% wzrost w porównaniu z obecną ceną.
Od teraz, biorąc pod uwagę średnią różnych ocen z wielokrotnościami, szansa jest bardziej wyraźna. W tym roku zakup Clippera wpłynie na wycenę, ale lata 2023-24 przyniosą nadzwyczajne zwroty wzrostu z pewną stabilnością od tego czasu.

Oczekiwana cena / rozwój akcji

Do następnego razu!

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w niniejszym dokumencie są podane wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej, zaproszenia, oferty, nagabywania ani zobowiązania z mojej strony do przeprowadzenia jakiejkolwiek transakcji lub transakcji. To sposób na aktualizowanie portfela, możliwość porównywania opinii i omawiania tych pozycji z innymi inwestorami.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.