Haitańska policja zobowiązała się do przywrócenia pokoju

W klipie wideo emitowanym w sieciach społecznościowych Elbi potwierdził, że intensyfikuje działania na terytorium w celu zwalczania grup zbrojnych i umożliwienia obywatelom swobodnego prowadzenia działalności.

„W walce z przestępczością zorganizowaną skonfiskowano różnorodną broń i amunicję, uwolniono zakładników, odzyskano skradzione pojazdy, a wielu przestępców zwolniono z pracy” – powiedział reżyser, choć ograniczył się do podania liczb.

Urzędnik, który celebrował wolę funkcjonariuszy i ich ducha poświęcenia, podziękował także obywatelom za wsparcie i wezwał do zakończenia konsolidacji „małżeństwa policji z ludnością”, a także z innymi sektorami społeczeństwa stan niepewności raz na zawsze. .

Według raportu Krajowej Sieci Obrony Praw Człowieka, w czasie, gdy liczba działań policyjnych wzrasta, obywatele kontynuują operację Boa Kali, która w ciągu kilku tygodni zabiła ponad stu domniemanych członków gangu.

W rzeczywistości cztery osoby zostały zabite dzień wcześniej, a ich ciała spalone przez wściekły tłum w Gonaïves, potwierdził rzecznik policji Gary Desroseurs.

Rzecznik wyjaśnił prasie, że domniemani członkowie gangu, w liczbie siedmiu, zostali zatrzymani w Leicester na pokładzie minibusa, a funkcjonariusze organów ścigania znaleźli przy sobie broń palną i prawie dwa tysiące amunicji.

Podejrzani zostali przewiezieni na komisariat policji w Gonaïves, gdzie zostali zatrzymani przez mieszkańców.

npg/ann

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *