Haiti: Jeden Amerykanin spośród sześciu aresztowanych za zabójstwo prezydenta Moyesa (+ wideo)

Haiti: Jeden Amerykanin spośród sześciu aresztowanych za zabójstwo prezydenta Moyesa (+ wideo)

Prezydent Haiti został zabity w swoim domu w środę, a jego ciało zostało trafione 12 kulami. Pierwsza dama została zarażona i hospitalizowana na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Zdjęcie: Reuters.

Wśród sześciu aresztowanych za zabójstwo prezydenta Haiti, Jovenel Moise, który został zabity dzień wcześniej w swojej rezydencji w stolicy, Port-au-Prince, jest obywatelem USA, według rządu tego karaibskiego kraju. .

Claude Joseph – pełniący obowiązki premiera Haiti – zorganizował w środę konferencję prasową w towarzystwie dyrektora policji krajowej Leona Charlesa, na której Po zamachu władze zabiły czterech napastników i aresztowały dwóch innych.

Podając szczegóły krajowej sieci w czwartek, tymczasowy rząd Haiti zidentyfikował aresztowania sześciu zabójców prezydenta Jovenela Mossa, a także siedmiu innych wspólników zabitych w impasie, podczas poszukiwania intelektualistów odpowiedzialnych za morderstwo. ciągły.

Jeden z sześciu zatrzymanych ma podwójne obywatelstwo: Amerykanin i Haitańczyk, James Solajis, jak szczegółowo opisał agencja informacyjna AP Matthias Pierre, minister ds. wyborów.

W gronie podejrzanych może znaleźć się inny Amerykanin, według źródeł wskazanych przez Associated Press, jednak informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Podczas zamachu w środę wczesnym rankiem napastnicy wypowiedzieli zdanie „operacja DEA”.Ogłoszono również, że córka celebryty zdołała ukryć się w pokoju swojego brata, mimo że Stany Zjednoczone zaprzeczyły udziałowi członków Agencji Przeciwdziałania Narkomanii w morderstwie Moyesa.

Na filmie Haiti po zabójstwie swojego prezydenta i schwytaniu napastników

(z informacjami z AP i RT w języku hiszpańskim)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *