Haiti Szczepić dzieci przeciwko cholerze

PORT-AU-PRINCE, 19 października (Prensa Latina) Haiti zakończyło dziś drugi dzień szczepień przeciwko cholerze, które skupiały się na dzieciach w wieku od jednego do pięciu lat, jednym z najbardziej dotkniętych niedawną epidemią.

W zeszłym tygodniu władze otrzymały 1,17 miliona dawek Uvicolu i spodziewają się, że kolejne 500 000 spróbuje powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, która do tej pory spowodowała 305 zgonów.

Obecna kampania ma potrwać do przyszłego czwartku, a następnie 27 i 28 grudnia, zwłaszcza w najbardziej zagrożonych miastach Port-au-Prince, takich jak Cité Soleil, Delmas i Carrefour, oprócz Miribala, miasta położony w centrum kraju. .

Oczekuje się, że do 10 procent populacji otrzyma szczepionkę przez sześć miesięcy po jej pierwszym zastosowaniu i pełne dwa lata w programie uniwersalnym.

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci ogłosił w ten poniedziałek, że oprócz szczepionek współpracuje z władzami w zakresie gospodarowania odpadami biomedycznymi, a także sprzętu dla 1300 zespołów szczepień.

Chociaż obecna epidemia jest jeszcze daleka od pandemii z 2010 r., kiedy zmarło ponad 10 000 osób, a 800 000 zachorowało, wzrost przemocy w karaibskim kraju jest jednym z głównych wyzwań dla władz.

Najwięcej przypadków koncentruje się w stolicy i dzielnicach okupowanych przez uzbrojone gangi, których starcia doprowadziły do ​​setek ofiar śmiertelnych i dziesiątek tysięcy przymusowych przesiedleń.

Cholera po raz pierwszy pojawiła się na Haiti w październiku i do tej pory zaraziła 1291 osób, a 15 400 osób jest podejrzanych o chorobę, która powoduje ciężką biegunkę, wymioty i odwodnienie.

Z raportu władz sanitarnych wynika również, że 1309 osób zostało przeniesionych do szpitali w powołanych do tego celu ośrodkach zdrowia, a łącznie w wyniku choroby zmarło 305 osób, z czego 103 przebywało w zgromadzeniach.

Jha / Ann

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.