Harlan Coben opowiada o swojej wyjątkowej umowie z Netflix, kiedy zobaczył swoje książki zaadaptowane do programów telewizyjnych w Hiszpanii, Francji, Polsce i innych krajach.

Amerykański pisarz, którego powieści są rozpowszechniane na całym świecie w 75 milionach egzemplarzy. Harlan Cobain Wejdź do świata druku dzięki legendarnej kryminalnej marce, w tym serii Myron Bolitar.

Dzięki tej jednorazowej umowie robi teraz wielkie postępy na nowe wyżyny w nadawaniu. Netflix. Umowa, podpisana po raz pierwszy w 2018 roku, to pięcioletnia, warta wiele milionów dolarów umowa, która zamieni 14 książek Cobaina w seriale lub filmy dla platformy internetowej, nadzorując projekty w różnych kategoriach.

długoterminowy

Oprócz ogromnego zasięgu, firma jest również wyjątkowa, ponieważ od pierwszego dnia dąży do dynamicznej aktywności na arenie międzynarodowej, ponieważ powieści anglojęzyczne są adaptowane na różne języki obce w wielu centrach produkcyjnych Netflix w całej Europie. Do tej pory w Polsce zaszły zmiany (Plik(Hiszpania)Niewinny(Premiera 30 kwietnia), Francja (premiera)To odeszło na zawsze, Ukaże się jeszcze w tym roku), wraz z projektami anglojęzycznymi, w tym obcy Następna Zostań blisko.

Czasami Cobain sam tnie ustawienia, a czasami przejmuje kontrolę, zwłaszcza gdy język się zmienia i zachowuje się jak EP. Ale jak pokazuje poniżej, zawsze jest kreatywny z materiałem. Jakby nie był wystarczająco zajęty, Cobain niedawno zaadaptował swoją powieść dla młodzieży ochrona Na Amazon Prime Video i innych komercyjnych projektach w Apple i MGM International.

Frontera Siedział z płodnym pisarzem i twórcą, aby omówić podpisanie umowy z Netflix, dlaczego chciałby dostosować swoją pracę do języków świata i czym się zajmuje.

Limit: Jesteś w trasie ze swoim serialem telewizyjnym.Piszę też nowe powieści. Skąd pochodzi Twoja energia?

Harlan Cobain: To miłość do opowiadania historii. Uwielbiam to robić, w tym jestem dobry. Nie mam innego życia. Kiedyś zapytał mnie: „Gdybyś nie był pisarzem, kim byś był?” Mój przyjaciel powiedział „amerykańskiemu senatorowi”. Powiedziałem: „Och, proszę, będę narzutą”. Nie mam nic innego

Limit: Jak zacząłeś swoją działalność w serwisie Netflix?

Dwie szklanki: Zrobił we Francji dwa programy telewizyjne dla TF1, które okazały się hitem i hitem radaru Netflix. Robimy to bezpieczeństwo razem [Coben and his producers at Red Production Company] Oprócz międzynarodowej spółki zależnej Netflix, chcieli wystawić program we Francji dla programu w Wielkiej Brytanii, a potem wpadli na pomysł. [for the overall deal]. Chcesz robić wiele międzynarodowych rzeczy, a moje książki dobrze się sprzedają za granicą. Sprzedaję więcej za granicą niż w Stanach Zjednoczonych. Pomyślałem, że to świetna okazja, aby zrobić program w Netflix w Hiszpanii, Netflix we Francji, Netflix w Wielkiej Brytanii i Netflix w USA. To było dla mnie atrakcyjne.

Chodziło o to, aby mieć interesujący talent, którego normalnie nie miałbyś w serialu telewizyjnym. Niewinny Reżyser Oriol Paulo jest znakomitym filmowcem w SPAN. [Lead actor] Mario Casas jest prawdopodobnie wielką gwiazdą, ponieważ jest w Hiszpanii. Dołączyłem do Netflix i była to świetna współpraca. Bardzo lubię z nimi pracować, co jest niezwykłe w przypadku sieci lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Nienawidzę tego określenia, ale mieliśmy wspólną wizję tego, co chcieliśmy zrobić. Nie będą na mnie naciskać w drugim, trzecim, czwartym czy piątym sezonie. Potrafię zrobić sześć, osiem lub dziesięć okrążeń. Wszystko, czego potrzebujesz, aby historia odniosła sukces.

To bardzo ekscytujące dla mnie i dla talentu, aby któregoś dnia wziąć udział w tym programie we wszystkich ośmiu odcinkach w 190 krajach. Ponad 200 milionów subskrybentów, ilu ich jest? Wszystkie w tym samym czasie. To niesamowite miejsce.

Kiedy masz okazję pracować z Netflix, z wieloma różnymi ludźmi, w wielu różnych krajach i w wielu różnych kulturach, możesz mieć złą pracę, jeśli nie masz nic przeciwko.

Limit: Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć serię? Jak możesz to kontrolować?

Dwie szklanki: Nauczyciel [The Innocent] Już na moim Netflixie. Moja żona i ja obejrzeliśmy osiem odcinków, żeby zobaczyć, jak wygląda dubbing. Obudzę się następnego dnia, zalany komentarzami, których nie ma w książce. Myślę, że za dwa lub trzy dni miliony ludzi zobaczą wszystkie osiem.

Limit: Ciekawie jest powiedzieć „Myślę”, ponieważ Netflix nie podaje liczby, ale czy możesz zmierzyć odpowiedź?

Dwie szklanki: Zdecydowanie możesz to poczuć. Dają mi kilka liczb, ale przysięgam, że zachowam je w tajemnicy. obcy, Na przykład powoli trochę pęka i nadal rezonuje z nim. Moi partnerzy w Anglii czuli, że zaczynają odczuwać to pragnienie. Ile połączeń zostało odebranych i ile było hałasu. Przez większość czasu staram się spuszczać głowę.

Limit: Oryginalna umowa z Netflixem była świetnym kompromisem. Co zapewniło cię o podpisaniu?

Dwie szklanki: Widziałem, czym one są bezpieczeństwoNadal pracuję z wieloma takimi samymi ludźmi. Jeśli próbowałeś zrobić serial 20 lat temu i tego nie zrobiłeś, odcinki muszą trwać 40 minut, zaczynając od Crime i kończąc na Crime, a 22 odcinki nie pasują do tego, co mam. Zrobię teraz. Dokładnie to robi Netflix. Mój następny program odbędzie się we Francji [Gone For Good] Pięć pętli Niewinny Osiem, niektóre odcinki trwają 40 minut, a inne 50 minut. W moim gatunku opowiadanie historii dobrze sprawdza się w przypadku transmisji.

Nie chcę tutaj brzmieć jak bardzo, ale oni też robią naprawdę fajne rzeczy ze swoim marketingiem. Zmienili plakat, który widzisz na platformie, aby przyciągnąć nowe osoby do obejrzenia go. Jestem typem, który chce, aby ludzie oglądali moje programy. Wydaje się to oczywiste, ale wielu pisarzy udaje, że ich to nie obchodzi, nie obchodzi mnie to. Netflix ma ogromną globalną platformę, która jest świetna.

Limit: Czy masz absolutny mandat do cytowanych powieści?

Dwie szklanki: Tak i nie. Nigdy mnie nie zaatakowałeś. Na NiewinnyPoznałem wiele drużyn, Brazylię, Niemcy itd. Kapitan Hiszpanii powiedział, że naprawdę wierzy Niewinny Byłoby idealnie dla Ciebie i Paolo Oriol. Spotkałem Oriol w Nowym Jorku i naciskałem, byliśmy jak bracia od pierwszego dnia. Potem zrobiliśmy następny krok. To nie tak, jakby powiedzieć: „Chcę to zrobić w Niemczech”. To współpraca.

Byłem w Wielkiej Brytanii na premierze filmu. obcy, Potem pojechałeś do Barcelony, żeby obejrzeć swój film Niewinny. Następnie udał się do Paryża, aby spotkać się z zespołem. Jakie to zabawne

Limit: Czy zawsze byłeś zainteresowany pracą na arenie międzynarodowej?

Dwie szklanki: Zanim zostałem pisarzem, byłem zaangażowany w podróże międzynarodowe. To była firma rodzinna, a moja praca polegała na podróżowaniu do różnych krajów i pomaganiu w organizacji wyjazdów. Zawsze pasjonowałem się podróżowaniem.

Żyjemy w złotym wieku telewizji. Pięć lat temu Amerykanin nigdy wcześniej nie widział programu w języku obcym. Po prostu tego nie zrobią. Na arenie międzynarodowej jest teraz tak wiele talentów, a najlepsze rzeczy robi się na giełdach, które jeszcze nie osiągnęły nasycenia w Ameryce. Amerykanie pochodzą z Ameryki Środkowej, ale się uczymy.

Oferty są mieszane. Nadal możesz czuć się Amerykaninem jak ja, ale możesz też poczuć Hiszpankę [with The Innocent].

Limit: T.Treści w języku hiszpańskim są tutaj bardzo popularne, zwłaszcza że poza Hiszpanią jest wielu mówiących po hiszpańsku. Jest też duża społeczność polska, ale nie mają oni dużego doświadczenia. Plik?

Dwie szklanki: Był świetny. Nie mogę angażować się w kontakt z ludźmi, którzy mówią w obcym języku, bardzo ufam tamtejszemu zespołowi. Naprawdę myślałem, że wykonali świetną robotę. Następnym razem zamierzałem ją zmusić, żeby była trochę bardziej amerykańska, może szybsza, ale myślę, że była zrzędliwa, zła i naprawdę interesująca. Uwielbiał obsadę, reżyserię i aktorstwo w obu okresach. Nie zawiodłem się jeszcze na konfiguracji.

Z niektórymi pracuję więcej niż z innymi. W każdym z nich aktywnie uczestniczę, zwłaszcza na początku. Dlatego [The Innocent]Uriol i ja rozmawialiśmy o tym od początku. Zrobiłem wiele notatek na temat tekstu. Codziennie szybko wysyłają mi e-maile, ale nie mam komentarza. Ponownie uczestniczyłem w montażu.

Limit: Czy celem jest nadal 14 poprawek w ciągu pięciu lat?

Dwie szklanki: Nie wiem. Niewinny Zostanie wydany 30 kwietnia, a potem jeden dzień. To odeszło na zawsze Potem we Francji Zostań blisko w UK. Więc nie jestem pewien. Z niecierpliwością czekamy na kolejne serie w różnych krajach, a obecnie pracujemy nad 3 kolejnymi seriami, o których nie mogę mówić. Jeden z nich znajduje się w nowym obszarze. Mogą to być bardziej kreatywne pomysły i mniej powieści. [Safe was based on an original idea by Coben]. Porozmawiam o tym z Netflixem i wspólnie zdecydujemy.

Limit: Albo dzwonią do ciebie trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy i mówią: „Nadal jesteś nam winien sześć poprawek”.

Dwie szklanki: Była taka zabawna [laughs].

Limit: Niedawno podpisał umowę z Amazon na prostą wycenę. ochronaMasz także projekty Apple i MGM International. Jak działa umowa Netflix?

Dwie szklanki: Umowa z Netflixem nie obejmuje serii Myron Bolitar ani spin-offów YA Mickey Bolitar. Amazon zamienia książki dla nastolatków w serię. Na koniec powiem ci, z którą pralką najlepiej współpracować [laughs].

Limit: Piszesz teraz więcej powieści?

Dwie szklanki: Uzyskuje Wyszło w zeszłym miesiącu. W odniesieniu do: v obcy„Nieznajomy” odwraca się, nigdy nie myślałem o tym, co się z nim stanie, kiedy to się skończy. Teraz ustanawiam tę ciągłość Chłopiec z dżungli Właśnie się pojawiło coś dziwnego. Może to być kontynuacja obu książek, co nie było moim zamiarem. Zobaczymy, jak to wszystko działa.

Limit: Jakieś pomysły na wakacje?

Dwie szklanki: Nie mogę znieść przerw. W życiu chodzi o równowagę. Zawsze lubię pisać rano, tracę równowagę, gdy nie piszę lub nie myślę o pisaniu lub tworzeniu. Nie sądzę, żeby to wkrótce się skończyło, ale facet konspiruje, a Bóg się śmieje.

Najlepsza randka

Podpisany przez Termin newslettera. Aby uzyskać najnowsze informacje, zobacz Red Social de Facebookja Świergot, JA Instagram.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *