Herzog twierdzi, że jego słowa zostały „zniekształcone” w postępowaniu wszczętym przeciwko Izraelowi przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości

Herzog twierdzi, że jego słowa zostały „zniekształcone” w postępowaniu wszczętym przeciwko Izraelowi przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości

JEROZOLIMA, 28 stycznia – Prezydent Izraela Izaak Herzog odpowiedział dziś na orzeczenie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał Izraelowi „podjęcie środków” w celu „zapobiegnięcia” ludobójstwu w Gazie, stwierdzając, że Izrael „ustanowił prawo” do obrony i potwierdził, że jego słowami Proces zainaugurowany przez Republikę Południowej Afryki został „wypaczony”.

W swoim oskarżeniu przed sądem o ludobójstwo Republika Południowej Afryki wykorzystała oświadczenia wysokich urzędników izraelskich – w tym Benjamina Netanjahu i samego Herzoga – jako przykłady „podżegania” ze strony władz izraelskich, co Herzog dziś potępił.

„Jest coś szokującego w obserwowaniu, jak zjawisko «postprawdy» przeniknęło nawet do najważniejszych instytucji” – powiedział Herzog w przemówieniu wygłoszonym podczas wydarzenia w jego oficjalnej rezydencji, gdzie po raz pierwszy publicznie zareagował przed Międzynarodowym Trybunałem orzeczenia Sprawiedliwości w piątek.przeszłość.

Prezydent Państwa Izrael powiedział: „Byłem osobiście zniesmaczony sposobem, w jaki zniekształcali moje słowa, używając bardzo stronniczych i fragmentarycznych cytatów w celu wsparcia bezpodstawnej argumentacji prawnej”.

Jego zdaniem jego wypowiedzi były zmanipulowane. „Kilka dni po straszliwej masakrze (dokonanej przez Hamas), kiedy media na całym świecie zapytały mnie o sytuację w Gazie, odpowiedziałem, że nie można ignorować powszechnego wsparcia w Gazie dla zbrodni i okrucieństw popełnionych 7 października”. .

„Hamas działa z głębi serca ludności cywilnej na całym świecie, z pokoi dziecięcych w domach, szkół, meczetów i szpitali, ale dodałem i podkreśliłem, że dla Państwa Izrael – i oczywiście dla mnie osobiście – niewinni cywile nie są uważani za obiektywnych w w każdym razie” – powiedział Herzog. „.

Dodał, że Izrael uważa „humanitarny aspekt” swojego ataku wojskowego za „ważny” i „jest przywiązany do prawa międzynarodowego i postępuje zgodnie z nim”.

Dodał: „W Gazie są także niewinni Palestyńczycy. Jest mi głęboko przykro z powodu tragedii, której doświadczają”. Z kolei podkreślił, że „od pierwszego dnia wojny” pracował nad tym, aby pomoc humanitarna dotarła do ludności cywilnej enklawy.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, najwyższy sąd ONZ, wezwał w piątek Izrael do „podjęcia wszelkich środków, którymi dysponuje, aby zapobiec popełnieniu ludobójstwa” oraz „przyjęcia natychmiastowych i skutecznych środków” w celu uzyskania pomocy humanitarnej, unikając jednak wezwania do „ zawieszenie broni”, środek zapobiegawczy. , na wniosek Republiki Południowej Afryki, która oskarżyła państwo żydowskie o „ludobójcze zamiary” w Gazie.

Po wydaniu orzeczenia premier Netanjahu podkreślił, że oskarżenie Izraela o ludobójstwo było „nie tylko fałszywe, ale i skandaliczne” i z zadowoleniem przyjął fakt, że sąd nie nakazał natychmiastowego zaprzestania działań wojennych w Gazie, gdzie Izrael znajduje się w ofensywie od początek wojny. W wojnie zginęło już ponad 26 400 osób. Evie

Jma/reklama

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *