Historia imigrantów w La Rioja

Od 1949 r. obchodzony jest „Narodowy Dzień Imigranta”, który wzmacnia przyjęcie w naszym kraju „osób wszystkich narodów i ich rodzin, które pragną założyć na tym terytorium swoje miejsce zamieszkania”.

Historia imigrantów w Chile

Od 1949 roku 4 września obchodzony jest „Narodowy Dzień Imigrantów”. Data ta została ustanowiona dekretem nr 21430, za prezydentury Juana Domingo Peróna, ku pamięci dzisiejszej, w 1812 roku, pierwszy triumwirat podpisał pierwszy dekret, aby promować przyjęcie w naszym kraju „dla osób ze wszystkich narodów i ich członków. Rodziny pragnące osiedlić się na Terytorium”. W tym dniu honorowany jest wkład historyczny i kulturowy wniesiony i nadal wnoszony przez imigrantów w Argentynie.

Wielka fala europejskiej imigracji do Argentyny, która nastąpiła pod koniec XIX wieku i w pierwszych dekadach XX wieku, polegała głównie na przybyciu imigrantów włoskich i hiszpańskich, a także innych narodowości, zwłaszcza Ukraińców, Polaków, Rosjan i Francuzów. Irlandczycy i Niemcy. pośród innych. W latach 1880-1915 przybyło ponad 7 milionów Europejczyków.

W prowincji La Rioja większość obecnych tam imigrantów była Hiszpanami, Arabami i Syryjczykami-Libańczykami. W 1914 było ich więcej niż Hiszpanów (odpowiednio 341 i 315).

Na przełomie XIX i XX wieku La Rioja i W szczególności Chilecito Zyskuje na znaczeniu na poziomie krajowym jako najważniejszy ośrodek górniczy.

Kiedy kopalnia została otwarta MeksykańskaW 1905 roku była to jedna z najdłuższych i najwyższych tras kablowych na świecie.

historia imigrantów

chilesito Przeżył okres rozkwitu. Otwarto pierwszy oddział Bank Narodowy Stacje kablowe zostały podłączone do jednej z pierwszych linii telefonicznych w kraju.

Gwałtowny postęp eksploatacji górniczej na początku XX wieku przyciągnął zainteresowanie nowych strumieni i grup imigrantów arabskich, którzy przybywali na nasze ziemie pełne iluzji i nadziei.

Koronki Mattel, z wielką nostalgią za okolicznościami związanymi z przybyciem jego bezpośrednich przodków, w 1907 roku. Jego ojciec Don Juan Lesseri Mając zaledwie 19 lat, samotny, przybył na tę chilijską krainę w czasach, gdy już zajmowali się handlem i byli pionierami swojego kraju, znającymi życie tego miejsca i zatroskanymi o swoje środowisko.

Pamiętajmy, że pochodzili z kraju wyniszczonego kolejnymi napadami wojennymi iw tych okolicznościach nie można było z optymizmem patrzeć w przyszłość w regionie naznaczonym wojną niepewności.

Doprowadziło to do boomu, który sprawił, że wielu młodych ludzi skupiło się na nim “nowy Świat”, Tam, gdzie były realne perspektywy postępu.

noszę Juan Lesseri przyjdź we właściwym czasie, chilesito Żyła w okresie ekonomicznej świetności, był wielki popyt, a populacja ogromnie wzrosła, dodając do tego standardu życia zapewnianego przez złoto w postaci złota. Famatina.

Już w tym czasie zainstalowano inne rodziny syryjskie i libańskie, wśród nich Don Salomon Widat, która była ważnym dostawcą hurtowym do oddziałów ogólnych i stała się ich głównym dostawcą.

Z czasem, Don Juan Obserwuj rozwój swojej firmy, szukaj dostawców Kordoba I Buenos Aires.

Jego firma, zainstalowana w jednym rogu placu (dziś Federalni Władcy), pod adresem 9 de Julio i Adolfo E. Dávila, noszący nazwę handlową “Tygrys” I cieszy się bardzo szczególnym dobrobytem z powodu boomu gospodarczego naszego społeczeństwa. Wkrótce wrócił do ojczyzny (nadal samotny).

Europa Był zagrożony wojną i czasami, gdy Don Juan Ciesząc się okresem pokoju, został nagle wezwany do udziału jako wojownik w tej krwawej wojnie, w której dominuje Liban Francjazakończył ataki wojenne 11 listopada 1919 r.

W wyniku aktywnego udziału został ranny żywą kulą w lewą nogę, co doprowadziło do jego zwolnienia z wojska.

Jako fakt historyczny chcemy pamiętać, że Syria została ostatecznie wyzwolona spod francuskiej dominacji 17 kwietnia 1946 r.

Los prowadzi go do poznania dziewczyny, która później zostaje jego żoną na całe życie, Dunya Anyż Mejil (Miguel) miedziany aper, zatrudnienie cała syria, którą poślubił i była matką jego dzieci.

Już żonaty przyjdź do niego
Argentyna W bolesnej podróży przez 3 miesiące mówimy bolesna, ponieważ statek był zaparkowany i nie naprawiony, ponieważ przed wojną i nie był w dobrym stanie, opuścili Bejrut, (Liban), 2 czerwca 1920 r. i przybył 2 września.

Chociaż Buenos Aires Dał im wiele możliwości pracy, Don Juan Miał w głowie szczęśliwe wspomnienie tego, w czym żył w tęsknocie chilesitoOch, jakie dobre wspomnienia przywołała.

wyjeżdżają z Buenos Aires Wraz ze swoją nową żoną osiedlili się w tym mieście, w domu Dona Salomon Widat, obywatelem, który darzył go wielką sympatią, a także dobrymi stosunkami zawodowymi i ich jednością.

noszę Juan Lesseri Kontynuuje swoją przerywaną pracę 9 lipca, a Adolfo y Davila, “Tygrys”, z tym przedmiotem „Ramos Generales”, I sukces, który trwał na jego korzyść.

W 1922 uzyskał kalifat Guillermo Irribarin, nieruchomość składająca się z wielu przyzwoitych rozmiarów. Ta nieruchomość rozpoczęła się w Lekarz. Santiago Bazan Jest rozciągnięty do 7 rogów.

Firma, która miała teraz otworzyć swoje drzwi, w 1924 roku, składała się z sali biznesowej i połączonych ze sobą jednostek rodzinnych. Ta nowa praca została nazwana stamtąd „Juan Liseri”.

Przedmioty, które obejmował, były liczne, w tym sklep, hurtownia, sklep odzieżowy, sklep obuwniczy, różne pigułki, zioła lecznicze itp.

duży obszar zachodniej Rioji, Guandacol, Villa Castelli, Vincinaitp. byli producentami pszenicy, lucerny i kukurydzy, które później, z czasem, zostaną zastąpione przez winnice, najlepiej po 1934 roku. Don Juan Kupowane w ilościach tzw. “chleb pszeniczny”, różni się od pszenicy locro i jest przetwarzana bezpośrednio na jej terenie. Pracownik oddziela pszenicę od słomy, myje ją, następnie pakuje w worki i wysyła do znanych młynów. “San Francisco”, (Dziś Muzeum) I Święta Rita.

jego córka Mattel, nadal mówi nam o firmie w tamtym czasie. Na przykład zbieranie ziół leczniczych z danego obszaru Famatina, gdzie obfituje ciekawa odmiana. Uzyskany z „Joeros” Następnie wkładali go do worków (przynieśli go na grzbiecie osła). Starannie zapakowane w dobrze zszyte worki jutowe i zidentyfikowane z odbiorcą i nadawcą, do wysłania do Buenos Aires, Rosario I Mendoza.

Z biegiem czasu nie Juan Lesseri zdobądź to bez Salomon Widat Ciekawy zbiór szanowanych procedur, na prawo od szpitala, przekształcony w winnicę. Ta hojność została odpowiednio pielęgnowana San Juan, z dodatkiem różnych roślin owocowych, które były wykorzystywane komercyjnie.

W 1932 r. Don Juan Zbudował własną winiarnię, która zaczęła produkować wino w następnym roku, z własnym imieniem i nazwiskiem, jako znakiem pochodzenia.

Don Gabino Correa Benalusaówczesny inspektor Narodowy Instytut Uprawy Winogron, zezwolił na sprzedaż tego wina, podpisał odpowiednie księgi i zachował się jako zabytek.

Wino cieszyło się zainteresowaniem handlowym, ponieważ produkował własne winogrona z dodatkiem tego, co otrzymał z prowincjonalnych winnic.

Przybycie nowych przedsiębiorców winiarskich i instalacja nowej winnicy “La Caroyense”, Dzięki nowoczesnemu systemowi produkcji sprawił, że przestała istnieć w 1944 roku. Do tego czasu sprzedał już swoje gospodarstwo.

noszę Juan i Donia Anyż Mieli 9 dzieci: Antonia, Anas, Victoria, Juan Carlos, Maria Cocap, Alberto, Eduardo, Mattel, Oscar Miguel i Ricardo.

Historia Don Juana Lléseriego pomaga nam jeszcze raz docenić oddaną pracę naszych pionierów, którzy dzięki poświęceniu i uczciwości wiedzieli, jak stworzyć godną przyszłość dla swoich dzieci.

Źródło: Paginasarabes.com // Jose Luis Campillai

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *