Historyczny rekord sprzedaży i prawie 90 mln zysku » Galicja

Właściwość króla aluminium jest solidną własnością. Kłopoty, które żyją Alcoa W Hiszpanii z roku na rok mijają Padron, gdzie grupa została założona przez Jose Manuel Cortizo Sonora wydaje się odporny na Koronawirus chorobaAlbo inflacja czy rosnące ceny energii. To prawda, że ​​jej model biznesowy nie jest podstawowym aluminium tego międzynarodowego koncernu z Ameryki Północnej, ale dotyczy możliwości zamknięcia cyklu produkcyjnego i dostarczenia specjalistycznych rozwiązań. Pomimo wszystkich różnic, znaczny wzrost grupa kortyzonu Chociaż Alcoa zamroziła produkcję w zakładzie w San Cibrao, została wstrzymana do 2024 r.

Padron zamknął rok z wynikiem operacyjnym 104 mln i zyskami na poziomie 89,4 mln, co stanowi wzrost o 52,5% w stosunku do roku 2020. Majątek netto grupy wzrósł do 422 mln, o 90 więcej, a aktywa spółki realizującej ważne inwestycje zbliżały się do 700 mln. w planie na lata 2021-2025, dzięki któremu zamierza podwoić moce produkcyjne, które są trzykrotnie wyższe niż w przypadku PCW.

Według skonsolidowanych sprawozdań Cortizo Cartera, Obroty sięgnęły 696 mln W 2021 r. prowadził 48,56% w sprzedaży aluminium i tworzyw sztucznych, które stanowią 98% przychodów. Mierzona wagowo sprzedaż grupy wyniosła 115 tys. ton w porównaniu do 89 800 ton rok wcześniej lub 86 600 ton w 2019 roku.

Jeśli firma musi zastosować ERTE do 186 pracowników podczas Covid i wdrożyć Ponad 300 rozdziałów jest rekompensowanych.Pod koniec 2021 r. płaci więcej, zarabia więcej i zatrudnia więcej pracowników niż w 2019 r., przed kryzysem zdrowotnym. W szczególności wskaźnik rotacji jest o 47% wyższy, a średnia siła robocza wynosi 2443 pracowników, czyli ponad 300 pracowników dwa lata temu.

„Na dzień 31 grudnia 2020 r. poziom zatrudnienia powrócił do poziomów podobnych do tych sprzed kryzysu, a w 2021 r. po poprawie perspektyw i zwiększonej konsumpcji, która wygenerowała znaczną rewitalizację w branżach, wzrósł jeszcze bardziej” – czytamy w oświadczeniu firmy. Informacje niefinansowe (EINF).

Zwiększenie wagi rynku zagranicznego

Wydaje się, że internacjonalizacja jest głównym czynnikiem odporności grupy. Tylko 40% dochodów pochodzi z rynku hiszpańskiegoPodczas gdy 58% przypada na różne kraje europejskie, a kolejny niewielki procent znajduje się w Ameryce. Cortizo posiada centra produkcyjne w Polsce, Słowacji i Francji. 31 delegacji na terenie Europy i obecność w 60 krajach.

Spośród zagranicznych spółek zależnych tylko Nelcort Hungary odnotował ujemny wynik operacyjny w wysokości 98 676 euro. Cortizo zarobił na Słowacji ponad 8 milionów; Cortizo SP Zoo, polska spółka zależna, uzyskała dodatni wynik 7,4 mln; Cortizo Francja 707 000 euro. Zyski Cortizo Romania wyniosły milion dolarów. A aluminium Cortizo Portugal przekroczyło 2 miliony. W Rumunii, Portugalii i Chorwacji grupa posiada centra logistyczne. Dwie inne spółki zależne handlowe, Cortizo UK i Stac México, nie zostały włączone do grupy.

Inwestycje Cortizo

W 2021 r. dyrektor generalny ds. architektury Daniel Lenz i dyrektor Cortizo PVC Estanislao Suárez przedstawili plan ekspansji firmy, z planowaną inwestycją w PVC w wysokości 51 mln do 2025 r. Projekt zakończy się w pierwszej fazie tego roku integracją sześciu nowych linii do wytłaczania. W Padron zakończono rozbudowę zdolności produkcyjnych o magazyny o powierzchni około 23 000 metrów kwadratowych, w których znajdują się prasy, pozioma i pionowa linia do powlekania oraz linie napełniania, montażu i plastyfikacji.

Cortizo inwestuje również w nowe magazyny w swoim zakładzie w Ciudad Real, aw zeszłym roku zakończyła instalację automatycznego magazynu i fabryki farb w swoim magazynie Cervera. „Jednym z kluczy do zdobytej pozycji jest ciągła chęć reinwestowania. W ten sposób można powiedzieć, że odkąd grupa zawsze, a zwłaszcza w ostatniej dekadzie, była pogrążona w ambitnym i ciągłym procesie inwestycyjnym, który wspiera ekspansję międzynarodową i nasze moce produkcyjne – mówi grupa.

Bez strachu przed inflacją

Cortizo na koniec roku miało zadłużenie finansowe w wysokości 40,2 mln, do którego należy dodać kolejne 42,4 mln z zaległych płatności za Leasing. Prywatne pieniądze wyniosły 409 milionów, więc nie wydaje się to nadmiernym problemem.

Ponadto grupa jest przekonana, że ​​będzie się dalej rozwijać i osiągać wyższe zyski. „Celem na 2022 r., biorąc pod uwagę epidemię zdrowia w 2020 r., która trwała do 2021 r., załamanie cen, a nawet potwierdzony niedobór niektórych surowców wywołany rosyjską inwazją na Ukrainę 24 lutego 2022 r., ma przekroczyć liczby biznesowe z 2021 r. na poziomie grupy i nadal promować rynek zagraniczny i utrzymać dużą część inwestycji. Dla działalności Grupy nie oczekuje się żadnych znaczących ryzyk ani niepewności, innych niż wymienione wcześniej (Covid, inflacja i wojna na Ukrainie), chociaż w rzeczywistości rynek i światowa gospodarka nadal są dotknięte pandemią, która jest poważnym aspekt sam w sobie „, wyjaśnia w raporcie jego kierownictwo.

Cortizo dodaje: „Grupa stoi i będzie nadal stawiać na rozbudowę mocy produkcyjnych w swoich głównych fabrykach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, co pozwoli jej na zaspokojenie potencjalnego zwiększonego popytu, który, jak ma nadzieję, utrzyma się na poziomie grupy w w nadchodzących latach, gdy epidemia dotknie, co z kolei pozwoli nam na dalsze zwiększanie poziomu zysków i pozytywny wpływ, jaki ma to na środowiska, w których prowadzimy naszą działalność gospodarczą.”

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.