Hiszpania będzie drugim krajem rozwiniętym, który najdłużej wyjdzie z kryzysu

OECD uważa, że ​​Hiszpania będzie W przypadku drugiej zaawansowanej gospodarki przywrócenie poziomu luksusu zajmie więcej czasu Przed pandemią, tylko po Islandii. Opublikowany w poniedziałek raport Global Economic Outlook organizacji międzynarodowej przewiduje, że Hiszpania nie przywróci poziomu dochodu na mieszkańca sprzed kryzysu do 2023 r., W przeciwieństwie do tego, co stanie się w innych rozwiniętych gospodarkach. Szwecja, Polska i Niemcy faktycznie przyjmą je z powrotem w tym roku; Grecja, Włochy czy Wielka Brytania powrócą do scenariusza sprzed pandemii pod względem PKB na mieszkańca w połowie 2022 r .; Francja zrobi to w trzecim kwartale przyszłego roku.

Dlatego powrót Hiszpanii do poziomu PKB na mieszkańca, jaki przyjęła przed pojawieniem się Covid, zajmie trzy i pół roku, co stawia kraj Na dole rozwiniętych gospodarek I tylko przed takimi krajami jak Meksyk czy Argentyna, gdzie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju spodziewa się pięcioletniej podróży w celu przywrócenia dobrego samopoczucia sprzed choroby Covid.

Dzieje się tak pomimo faktu, że OECD spodziewa się ożywienia w Hiszpanii w ciągu najbliższych dwóch lat, które będzie znacznie silniejsze niż w innych gospodarkach strefy euro. W rzeczywistości zgodnie z oczekiwaniami przedstawionymi przez analityków organizacji międzynarodowej Kraj strefy euro osiągnie najwyższy wzrost w tym roku, a większy w 2022 roku, Ze względu na spodziewany podwójny korzystny wpływ obecnego wskaźnika szczepień i funduszy europejskich, które powinny zacząć napływać w nadchodzących miesiącach, mówią raporty Agencja EFE.

W opublikowanym w poniedziałek raporcie prognostycznym oszacowali, że PKB Hiszpanii wzrośnie o 5,9% w 2021 roku, czyli o dwadzieścia więcej niż oczekiwali na początku marca. W przyszłym roku rewizja jest nadal znacznie wyższa, od 1,5 punktu do 6,3%, ponieważ wpływ szczepień będzie w pełni odczuwalny w działalności gospodarczej w sektorach zamkniętych epidemią, takich jak turystyka, a także pieniądze europejskie.

Pionierskie niszczenie miejsc pracy

Rządowa narracja o kryzysie uwypukliła zdolność władz „tym razem” do zapobiegania zubożeniu miejsc pracy, jak miało to miejsce podczas poważnego kryzysu finansowego, dzięki publikacji ERTE i innych środków ochrony socjalnej. W poniedziałek Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju opublikowała szerszy obraz tego, co stało się z zatrudnieniem w największych gospodarkach rozwiniętych, a obraz, który przedstawia, również nie stawia Hiszpanii w dobrym miejscu.

Dane z Narodowego Instytutu Statystyki pokazują, że od początku kryzysu około 760 000 pracowników straciło pracę w Hiszpanii – osiągając prawie 800 000 – a rząd chwali się, że dzięki ERTE zapobiegł zniszczeniu co najmniej miliona nowych miejsc pracy. . Międzynarodowe porównanie OECD mówi, że Hiszpania jest Szósta zaawansowana gospodarka, która zniszczyła większość miejsc pracy w latach 2019-2020 Pierwsza z istotną różnicą, jeśli z analizy zostaną wyłączone takie kraje jak Chile, Meksyk czy Stany Zjednoczone i poszukuje się odniesienia dla bardziej rozwiniętych gospodarek strefy euro lub Unii Europejskiej.

klucz

  • Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju plasuje Hiszpanię jako szóstą zaawansowaną gospodarkę, która zniszczyła większość miejsc pracy podczas kryzysu Covid

Według danych zarządzanych przez analityków Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) „fractured” stanowiło 2,9% miejsc pracy na zaawansowanym rynku pracy, podczas gdy we Włoszech było to 2%, a we Francji tylko 0,5 %. Zamach stanu dotknął głównie pracowników o niskich lub średnich kwalifikacjach, podczas gdy zatrudnienie wśród pracowników wysoko wykwalifikowanych wzrosło w tym okresie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *