Hiszpania będzie naciskać na Europę, aby utrzymać ukraiński dopływ zboża

Hiszpania będzie naciskać na Europę, aby utrzymać ukraiński dopływ zboża

Jutrzejsze spotkanie ministrów rolnictwa UE w Luksemburgu będzie intensywne. W szczególności zdominuje porządek obrad Umowa w sprawie importu zboża z Ukrainy Co w ostatnich tygodniach otworzyło rysy w bloku społecznym. Kraje takie jak Polska, Węgry i Słowacja, wspierane przez Bułgarię i Rumunię, krytykują fakt, że zboże z Ukrainy trafia bez kontroli i ceł. Nawet w przypadku Polaków, Węgrów i Słowaków narzucili coś w rodzaju kontroli i weta. Na tym etapie, Hiszpania będzie wywierać presję na Europę, aby przepływ ukraińskiego zboża nie ustał. Surowce, których w Hiszpanii brakuje i które stanowią paszę dla większości eksportowanych produktów pochodzenia zwierzęcego (wołowina i wieprzowina).

Minister Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności, Ludwika PlanasaWyraziła poparcie dla porozumienia osiągniętego przez kraje europejskie graniczące z Ukrainą oraz Komisję Europejską Obejmie on wypłatę około 100 mln euro W ramach pomocy bezpośredniej w celu wyrównania nierównowagi na rynkach wewnętrznych tych krajów. W szczególności zauważył, że Hiszpania zatwierdziła już pierwszą linię pomocy w wysokości około 56,3 mln euro na tę koncepcję.

Planas nalegał „Ukraińskie zboże powinno wyjść” oraz utrzymanie „europejskiej solidarności wobec Ukrainy”. W tym sensie poparła uwolnienie funduszy na rekompensaty dla rolników i ranczerów w tych krajach. Szef rolnictwa dodał, że „rozumie stanowiska innych” i wykazał gotowość do ich przyjęcia „Koordynacja rozwiązań z korzyścią dla rolników i hodowców”.

W tym sensie szef rolnictwa dodał ważny niuans, podkreślając „problemy z kosztami”, ale także podkreślając, że transport przez Morze Czarne (trasa, przez którą zboże trafia do Hiszpanii) ”Łatwiejsze wyjście i po niższych kosztach.” Planas zdał sobie sprawę, że trudności tkwią w gromadzącym się inwentarzu.

zapytany o Zagrożenia ze strony Rosji Do członków Grupy Siedmiu (USA, Kanada, Japonia, Niemcy, Włochy, Japonia i Francja), że jeśli nastąpią cięcia w eksporcie, nie będzie więcej porozumień w sprawie ukraińskiego zboża, uznano za stosowne naleganie na jednolitą reakcję w Europa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *