Hiszpania ma nadwyżkę zadłużenia w wysokości 718 000 mln powyżej unijnych reguł konwergencji

Hiszpania ma nadwyżkę zadłużenia w wysokości 718 000 mln powyżej unijnych reguł konwergencji

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem napisania tego artykułu na temat nadmiernego zadłużenia państw członkowskich Unia Europejska, W sprawie uzgodnionych celów konwergencji dla wyjścia ze strefy euro, co dodatkowo jest jednym ze środków kontroli wejścia nowych członków, aby stać się częścią ekskluzywnej grupy 27 państw.

Do tego stopnia, że ​​bardzo niewiele krajów jest dziś w ostatnim łyku, które nie osiągnęły celu, jakim jest zadłużenie poniżej 60% PKB.

W 2004 r. nastąpiła znacząca ekspansja z Czechami, Cyprem, Słowacją, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Maltą i Polską. W 2007 r. dodano Bułgarię i Rumunię, a ostatnio w 2013 r. Chorwację.

Ze wszystkich tych krajów jest najgorszy Cypr, z 84% zadłużeniem wyższym niż PKB. Węgry 74,9%, Chorwacja i Słowenia 69,5% i żaden z nich nie przekracza 90%. Reszta to mniej niż 60% planu introwertyka.

Wyjaśniwszy, że biorąc pod uwagę sytuację zadłużenia w Unii Europejskiej, wynoszącą 13,511 bilionów euro na koniec pierwszego kwartału 2023 r., kiedy wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. . Miejsca dla krajów, które nie przestrzegają planu konwergencji.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Z pierwszym planem, bardziej konserwatywnym, zmusił sześć najbardziej zadłużonych krajów, Grecję, Włochy, Portugalię, do Hiszpania, Francji i Belgii, by w ciągu 5 lat obciążyć PKB maksymalnie 90% długu, co oznacza, że ​​2,271 mld euro trzeba będzie spłacić w ciągu 5 lat. Oznacza to, że Włochy będą musiały zredukować swoje nadmierne zadłużenie o 1,040 bilionów w ciągu 5 lat, Francja o 600 miliardów, Hiszpania o 310 miliardów, Belgia o 97 miliardów, Grecja o 165 tysięcy i Portugalia o 58 miliardów.

Czy ktoś w Hiszpanii może sobie wyobrazić, że będzie musiał wycinać 62 000 m rocznie przez 5 kolejnych lat? Wszyscy nadal będą winni 90% PKB.

Ale może się też zdarzyć, że Komisja Europejska powie, że mamy 10 lat na zejście do 60% planu konwergencji.

Następnie pokażę, co by się stało, gdyby Unia Europejska zapytała 27 krajów, czy na koniec tego roku żaden nie przekroczył 60% swojego długu na podstawie najnowszych danych o PKB, i kto zostałby dotknięty 13 krajów iw jakich kwotach. Dodaję też założenie 90%, aby czytelnicy mieli wszystkie dane.

Widzieliśmy już, że w pierwszym przypadku poważnymi problemami będą Włochy, Francja, Hiszpania, Grecja, Belgia i Portugalia, które będą musiały zapłacić 2,3 bln euro.

Ale jeśli powiedziano, że należy wdrożyć 10-letni plan redukcji zadłużenia do 60%, to konieczna byłaby redukcja 4,8 bilionów euro w ciągu 10 lat w tempie 480 miliardów miliardów.

Mowa o 13 krajach, które muszą iść do pracy, m.in Niemcyktóra będzie musiała zredukować 23,179 mln długu rocznie, kiedy właśnie ogłosiła, że ​​w przyszłym roku zmniejszy wydatki publiczne o 45,000 mln.

Włochy będą musiały przedstawić plan redukcji zadłużenia o 162,3334 mln euro rocznie, a Francja będzie musiała zaoferować 140,483 mln euro. Hiszpania będzie musiała konsumować w tempie 72 miliardów rocznie. Aby to zrobić i biorąc pod uwagę fakt, że będziemy musieli wygenerować nadwyżkę w wysokości 72 000 mln, jeśli zatrzymamy dochody z podatków, musimy zmniejszyć wydatki o 144 000 mln rocznie, co dałoby nam 480 000 mln w wydatkach.

Co za wściekłość, że muszę wrócić do 2017 roku, kiedy Rajoy Zostawił wydatki publiczne na dokładnie takiej wysokości.

Ale taka jest rzeczywistość, w której się znaleźliśmy. Oczywiście PKB może wzrosnąć, więc bezwzględna wartość długu do redukcji będzie mniejsza, ale żeby PKB poszło w górę trzeba zacząć działać, rząd ma dziś wakacje, ale 5 lat temu na te daty , oni też byli na wakacjach, nie wrócili do pracy na rzecz rozwoju bogactwa naszego kraju.

Dlatego, jeśli nie chcemy osiągnąć pułapu wydatków publicznych, jak w 2017 r., należy podjąć kilka działań:

Po pierwsze, nie pożyczaj ani jednego euro.

Drugim jest wdrożenie środków, które umożliwią wzrost gospodarczy, oraz postawienie na sektory produkcyjne, które naszym zdaniem powinny rosnąć bardziej niż inne. postawię na przemysłDla usług informacyjnych, komunikacyjnych i bankowych w poszukiwaniu rozwiązań z zakresu technologii finansowych.

Po trzecie, pomyśl o modelu motywacyjnym do tworzenia miejsc pracy, nagradzającym w szczególny sposób zatrudnienie osób poniżej 30 roku życia.

Ale oczywiście wszystkie te środki proponuje ekonomista z tej platformy, a obecny rząd nigdy ich nie zaakceptuje.

Nie widziałem, żeby jakikolwiek członek rządu mówił o tych liczbach. Nie słyszałem żadnego komentarza w mediach o tym, jak bardzo trzeba zredukować zadłużenie, aby zbliżyć się do europejskiej konwergencji. Nie czytałem, aby którykolwiek z moich przyjaciół prawników po lewej stronie obliczał, jak zmniejszyć zadłużenie, aby uniknąć prawdziwych problemów finansowych.

Ci z Państwa, którzy mnie czytają, pamiętają, że mając 1 535 bilionów euro, pozostaje nam 718 633 milionów długu, jeśli chcemy pozostać w Unii Europejskiej; Włochy bardziej, Francja też, to prawda, ale martwię się, co ten socjalizm, ten komunizm, ci katalońscy separatyści, ci zabójcy z ETA i ci baskijscy Iscolarowie nam zostawią.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *