Hiszpania nadal prowadzi bezrobocie w krajach OECD, powtarzając swoje historyczne minimum

Stopa bezrobocia w krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) W maju pozostał stabilny na poziomie 5%.poziom Najniższy poziom od początku serii historycznej w 2001 roku, Z Hiszpanią na szczycie bezrobocia wśród najbardziej rozwiniętych gospodarek, na poziomie 13,1%. Mimo to Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wyjaśniła w środę w oświadczeniu, że: Hiszpania była również jednym z członkówObniżka stopy bezrobocia była bardziej znacząca w maju, o dwadzieścia.

Tym samym stopa bezrobocia w maju była mniejsza lub równa stopie sprzed pandemii w dwóch trzecich krajów OECD. Liczba bezrobotnych w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju sięgnęła w maju 33,848 mln osób, co oznacza niewielki wzrost z 23 tys. bezrobotnych w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Wśród krajów OECD Najwyższą stopę bezrobocia obserwuje się w Hiszpanii, na poziomie 13,1%. Grecja, wzrost o 12,7% w kwietniu; i Turcji o 11,3% w kwietniu. Natomiast najniższy poziom bezrobocia odnotowano w Czechach, na poziomie 2,5%; Japonia 2,6%; a Polska 2,7%. w maju, Stopa bezrobocia wśród osób poniżej 25 roku życia spadła do 10,4%. wzrost z 10,6% w poprzednim miesiącu. Najwyższą stopę bezrobocia wśród młodzieży obserwuje się w Hiszpanii (27,1%), Szwecji (21,7%) i we Włoszech (20,5%).


Dane organizacji dotyczące bezrobocia znane są w tym samym dniu, w którym Narodowy Instytut Statystyczny potwierdził ostateczne dane Z Indeksu Cen Konsumpcyjnych (CPI) Odpowiadając czerwcowi, kiedy wzrósł o 1,9% w porównaniu z poprzednim miesiącem, a jego stopa śródroczna wzrosła o 1,5 punktu do 10,2%, najwyższego poziomu od kwietnia 1985 r. Tym samym Narodowy Instytut Statystyczny potwierdza dane, które wzrosły pod koniec ubiegłego miesiąca , choć podniósł zaawansowany miesięczny wzrost o jedną dziesiątą, z 1,8% do 1,9%, czyli o ponad jeden punkt wyższy niż w poprzednim miesiącu i najwyższy wzrost Czerwiec od 1977 r.

Wraz z ożywieniem w czerwcu inflacja doprowadziła do dwóch kolejnych miesięcy podwyżek stóp między latami po kwietniu Nadzorowane będą 1,5 punkty witalnedo 8,3%. Później, w maju, wzrosła do 8,7%, aw czerwcu przekroczyła przerażającą dwukrotność: 10,2%. Dane za czerwiec są o cztery dziesiąte wyższe od szczytu osiągniętego w marcu, 9,8%. Według Narodowego Instytutu Energii wzrost wskaźnika cen konsumpcyjnych w latach do 10,2% w czerwcu wynika głównie z podwyżek cen paliw oraz paliw do ogrzewania i energii elektrycznej, Restauracje, hotele i jedzenie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.