Hiszpania nie jest „gospodarczą lokomotywą” Europy, jest 12 krajów, które rozwijają się bardziej

Pedro SanchezPremier zrobił to ponownie. Wykonawczy sprzedany Hiszpania raz po raz jest motorem europejskiej gospodarki, ale dane to pokazują Dwanaście krajów w Unii Europejskiej (UE) Gospodarka narodowa wzrosła bardziej niż w pierwszym kwartale roku, wynika z danych opublikowanych przez Eurostat. Tak, to prawda, że ​​rośnie dziesięć więcej co lub co? NiemcyChwila Francja stagnacja w pierwszym trymestrze i Włochy W ostatnim kwartale 2021 r. osiągnął 0,2%, pozostając o krok od recesji.

Według Eurostatu średnia UE W pierwszym kwartale wzrósł o 0,4%, więcej niż w Hiszpanii, podczas gdy Średnia dla strefy euro Było to 0,3%, czyli tyle samo, co w naszym kraju.

Ale chociaż są to mniejsze gospodarki niż Hiszpania, w pierwszym kwartale – około czwartego kwartału 2021 r. – kilkanaście krajów odnotowało większy wzrost niż Hiszpania. Prowadzi Rumunia ze wzrostem PKB o 5,2% w pierwszych trzech miesiącach roku, za nią plasuje się Portugalia z 2,6% i Austria z 2,5%. Wszystkie są znacznie powyżej 0,3% ustalonego przez Hiszpanię.

Ponadto cztery inne kraje wzrosły powyżej 1% do marca, jak widać na wykresie: są to Polska -2,4%, Węgry, Łotwa -2,1% i Bułgaria -1%. Litwa, Czechy, Cypr, Słowacja i Finlandia również wzrosły bardziej niż Hiszpania. Należy również wziąć pod uwagę, że siedem krajów nie przekazało jeszcze danych do Europejskiego Instytutu Statystycznego.

Dane zostały opublikowane zaledwie dzień po tym, jak Komisja Europejska obniżyła prognozy gospodarcze dla wszystkich krajów UE na ten rok. Jeśli chodzi o Hiszpanię, Bruksela spodziewa się wzrostu PKB o 4%, czyli o trzy dziesiąte mniej niż szacuje hiszpański rząd. A co najważniejsze, że Przywróć bogactwo przed epidemią Hiszpania przełożona do 2023 roku, ostatni kraj w Europie, który odzyskał PKB z 2019 roku.

„Silnik Wzrostu”

„Hiszpania będzie jednym z motorów wzrostu gospodarczego w 2022 i 2023 roku”. W ten sposób rząd zareagował na mniejsze oczekiwania Komisji na poziomie europejskim. W tej chwili prawda jest taka, że ​​tak nie jest, chociaż prawdą jest, że jest ona najbardziej rozwinięta w pierwszym kwartale z czterech wielkich gospodarek, przy czym inwazja najbardziej dotknęła Niemcy, Włochy i Francję. Ukraina przez Rosję.

To nie pierwszy raz, kiedy rząd skłamał. Jest wiele przykładów, takich jak ostatni przypadek CNI, także w dziedzinie gospodarczej. Sanchez obiecał PPZ na Kongresie Prezydentów na La Palmie, że nastąpi obniżka podatków w celu złagodzenia wpływu cen energii, co ostatecznie nie nastąpiło.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.