Hiszpania została wyeliminowana z Pucharu Federacji przez Polskę i nie miała żadnych szans na ćwierćfinał

Hiszpania została wyeliminowana z Pucharu Federacji przez Polskę i nie miała żadnych szans na ćwierćfinał
Sara Sorribes Tormo i Alejandro Davidovich podczas meczu deblowego z Brazylią w dniu otwarcia United Tennis Cup w Perth w Australii. EFE/EPA/Richard Wainwright

Hiszpańska drużyna tenisowa rozpoczęła ten sport na początku roku w Hiszpanii, ale nie na właściwej stopie Puchar Zjednoczonego. Przed nami trudny pojedynek Polska, Hiszpania Nie odniósł zwycięstwa potrzebnego do awansu w turnieju. Zespół składa się z Alejandro Davidovich i Sara Sorribes, Polska para władzy Huberta Hurkacza numer jeden na świecie, Iga Swatic Poddaj się im z wynikiem 2-1.

Ta porażka stawia Hiszpanię w skomplikowanej sytuacji. Drugie miejsce W tej pierwszej grupie, po Polsce, a za takimi krajami jak Chiny i Norwegia, która skutecznie je opuszcza Bez szans na ćwierćfinał Do turnieju kwalifikują się tylko dwaj najlepsi z drugich miejsc z sześciu grup.

Możesz być zainteresowany: Kalendarz sportowy 2024: Wszystkie tegoroczne ligi i turnieje z udziałem Igrzysk Olimpijskich i Pucharu Europy

cytat class=”twitter-tweet” data-media-max-width=”560″>

Polska doskonałość 🙌🇵🇱@iga_swiatek I @huberthorkach Wygrał w grze podwójnej mieszanej z Hiszpanią i zajął pierwsze miejsce w grupie A.#United_Cup pic.twitter.com/WczlzeXNfT

– Puchar United (@UnitedCupTennis) 1 stycznia 2024 r

Ponieważ Australia będzie gospodarzem United Cup do 7 stycznia, cel turnieju drużyn mieszanych jest jasny: działać jako zespół rozgrzewka przed Australian Open, Pierwszy Wielki Szlem w tym roku. Pamiętając gorzki etap, jakiego doświadczyła w zeszłym roku, reprezentacja znalazła się w podobnej sytuacji, kiedy została wyeliminowana przez Wielką Brytanię.

Dawidowicz Zostało narzucone Hurcatch (ix). Pochodzący z Malagi rozpoczął rok od prestiżowego zwycięstwa nad pierwszą dziesiątką, jednak udało mu się odwrócić początek meczu i zakończyć z niezmiennym wynikiem 3-6, 6-3, 6-4. Hiszpania Żyje w ćwierćfinale Mistrzostw Australii. Jednak w meczu singla kobiet liderka Polski Świątek nie okazała litości wobec Sorribes, która pokonała ją zdecydowanie 6:1, 6:2. Zwycięstwo Świątka przedłuża jego passę do trzynastu zwycięstw z rzędu. Zawodniczka mocno kontrolowała mecz, co świadczy o tym, że zajmuje pierwsze miejsce w tabeli WTA. Ale Davidovich odrobił pracę domową, więc o rozgrywce rozstrzygnie się w grze podwójnej mieszanej.

cytat class=”twitter-tweet” data-media-max-width=”560″>

Wielkie zwycięstwo reprezentacji Hiszpanii 🇪🇸

Alejandro Davidovich Fokina pokonał dziewiątego seta świata Huberta Hurkacza 3:6, 6:3, 6:4 i zwyciężył w pierwszym secie.#United_Cup pic.twitter.com/ExtSuzvdsp

– Puchar United (@UnitedCupTennis) 1 stycznia 2024 r

Wszystkie nadzieje Hiszpanii pokładano w tym meczu. Oczekując zmiany kursu, hiszpańska drużyna nie wyobrażała sobie nagłego zwrotu, który zakończy jej podróż w australijskich zawodach. Polski duet, który wysłał na resztę boiska Horkacza i Świątka, nie pozostawił miejsca na niespodzianki i zakończył mecz jednoznacznym golem. Podwójne 6-0 w niecałe 45 minut.

Ten przytłaczający wynik zapewnił Polsce awans do ćwierćfinału i, niestety, Hiszpanii oznaczał koniec ich przygody w turnieju, co zdawało się nie odzwierciedlać wysiłku włożonego przez hiszpańskie tenisistki. Zespół zaczynał od A Zwycięstwo nad Brazylią 2:1 W debiucie jednak ostatecznie to nie wystarczyło, aby awansować w tak zaciętych zawodach jak United Cup.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *