Hiszpania zwróci się do Unii Europejskiej, jeśli umowa połowowa z Marokiem wygaśnie

Minister rolnictwa, rybołówstwa i żywności Luis Planas potwierdził, że Hiszpania zwróci się o pomoc w razie potrzeby Aktywuj działania europejskie Aby pomóc flocie, jeśli umowa połowowa z Marokiem zostanie zawieszona. Data wygaśnięcia protokołu, którą minister zaznacza na czerwono to 17 lipca następny.

Opracowanie protokołu zostanie dziś omówione w Radzie Europejskich Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa na wniosek Łotwy, Litwy i Polski, krajów Flota morska na wodach Maroka A dla tych, których interesuje sytuacja w tej umowie, jak w przypadku Hiszpanii.

„To umowa europejska. Postaram się, jak zawsze, wprowadzić ją w życie Najpierw środki europejskie A potem zawsze będzie Hiszpania, powiedział Planas po przybyciu na spotkanie. – Będziemy szukać mechanizmów wsparcia, które mogą znaleźć zastosowanie zarówno dla armatorów, jak i rybaków – powiedział minister, wspominając swoją niedawną wizytę w Maroku, gdzie rozmawiał m.in. z władzami Maroka na temat tej umowy.


Licencje na 128 statków

umowa między Unią Europejską a Marokiem Zapewnia licencje na 128 jednostek pływających (93 Hiszpania), kończy się tego lata, a negocjacje w sprawie jego odnowienia będą uzależnione od orzeczenia, które musi zostać wydane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej we wrześniu przyszłego roku.

Planas powiedział dziś, że uważa za „właściwe pytanie” zwrócenie się do Komisji Europejskiej, co stanie się po 17 lipca, kiedy wygaśnie protokół, który „ujawnia 138 upoważnień zawartych w tej umowie, Z czego 93 należą do Hiszpaniiw szczególności floty andaluzyjskiej, galicyjskiej i floty Wysp Kanaryjskich.

We wrześniu 2021 r. Sąd Unii Europejskiej orzekł na korzyść Frontu Polisario, który argumentował, że umowa z Marokiem została zawarta bez zgody Saharyjczyków. Umowa w sprawie połowów między UE a Marokiem oraz protokół wykonawczy do niej weszły w życie w dniu 18 lipca 2019 r. i 128 Europejczyków może łowić na wodach Maroka Statki z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Polski, Holandii, Irlandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Protokół obowiązuje przez cztery lata.

wrzesień 2021 r., Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł na korzyść Frontu Polisario, ruch narodowowyzwoleńczy z Sahary Zachodniej, który przekonywał, że porozumienie z Marokiem zostało zawarte bez zgody Saharyjczyków. Rada ruszyła Odwołanie od tej decyzji można złożyć do 16 grudnia 2021 r.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *