Hiszpanie zajmują szóste miejsce na świecie pod względem wiedzy o cyberbezpieczeństwie

Hiszpanie zajmują szóste miejsce na świecie pod względem wiedzy o cyberbezpieczeństwie

Hiszpanie zajmują szóste miejsce na świecie pod względem wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa i prywatności w Internecie, według nowego Badanie bezpieczeństwa cybernetycznego od NordVPN. Najlepiej wypadli w rozpoznawaniu różnych zagrożeń internetowych i sposobach ich unikania (70%), a najgorzej w pytaniach dotyczących praktyk i narzędzi zapewniających bezpieczeństwo w Internecie (51%).

Krajowy test prywatności

On Krajowy Test Specyficzności (TNP) Annual to globalna ankieta, której celem jest ocena cyberbezpieczeństwa poszczególnych osób, świadomości prywatności w Internecie oraz edukacja ogółu społeczeństwa na temat cyberzagrożeń oraz znaczenia bezpieczeństwa danych i informacji w erze cyfrowej. W tym roku zbierzcie się razem 26 174 odpowiedzi Do 175 krajów.

„Uczestnicząc w National Privacy Test, dążymy do rozwoju społeczności osób świadomych prywatności, które aktywnie opowiadają się za ochroną danych. Inicjatywa ta jest zgodna z naszą wizją budowania bezpieczniejszego i bardziej odpornego środowiska cyfrowego dla obecnych i przyszłych pokoleń, ” mówi Marigos Pridis, dyrektor ds. technologii.

Kraje z najwyższymi Świadomość prywatności i cyberbezpieczeństwa

Otóż ​​to 3 kraje z najwyższą Świadomość prywatności i cyberbezpieczeństwa w Internecie:

 1. Polska i Singapur (64/100)
 2. Niemcy i Stany Zjednoczone (63/100)
 3. Wielka Brytania, Austria i Portugalia (62/100)

Jednak wyniki pokazują, że globalna świadomość prywatności w Internecie i cyberbezpieczeństwa spada z każdym rokiem.

„Wraz z rosnącym wyrafinowaniem zagrożeń internetowych nie jest zaskakujące, że globalna świadomość na temat prywatności w Internecie i bezpieczeństwa cybernetycznego spada. Jak na ironię, im więcej rozwiązań zabezpieczających, tym gorsze wyniki każdego roku. Podnoszenie świadomości potencjalnych zagrożeń i edukowanie użytkownicy o najlepszych praktykach są na pierwszym planie w naszych wysiłkach” – mówi Marigos Bridis.

Hiszpanie tworzą silne hasła, ale nie korzystają z narzędzi chroniących cyfrową prywatność

Badania pokazują, że Hiszpanie są dobrzy w tworzeniu silnych haseł (96%) i radzeniu sobie z podejrzanymi ofertami serwisów streamingowych (92%). Wiedzą też, jakich wrażliwych danych powinni unikać w sieciach społecznościowych (90%), czy zagrożeń związanych z zapisywaniem danych karty kredytowej w przeglądarce (85%).

Jednak tylko 1% Hiszpanów wie o narzędziach online chroniących prywatność cyfrową, a tylko co dziewiąty wie, jakie dane gromadzą dostawcy usług internetowych w ramach metadanych. Wydaje się, że odcinekJoanna jest okropna»serial Netflix Black Mirror nie odniósł zamierzonego efektu: tylko jedna piąta Hiszpanów wie, jak ważne jest czytanie regulaminów aplikacji i usług online.

Ponadto respondenci hiszpańscy (a także Włosi) powinni wiedzieć więcej o kwestiach związanych z prywatnością i bezpieczeństwem podłączonych urządzeń. Wynik Hiszpanii w tej kwestii jest najgorszy z 25 krajów.

Wśród Hiszpanów 1% to Cyber ​​Wędrowcy (prawie nie wiedzą nic o prywatności i cyberbezpieczeństwie w Internecie), a 10% zdobywa od 75 do 100 punktów i jest identyfikowanych jako świadome Cyber ​​gwiazdy.

Jak zmieniły się wyniki reprezentacji Hiszpanii od 2021 roku?

W porównaniu z 2021 r. w tym roku mniej respondentów w Hiszpanii jest świadomych możliwości zbierania przez Facebook danych od osób, które go nie mają (62 proc. w 2021 r. vs. 50 proc. w 2022 r.).

Jednak dobrą wiadomością jest to, że w tym roku więcej respondentów wie, co zrobić, jeśli ich informacje zostaną ujawnione w wyniku naruszenia usługi (44% w 2021 r. w porównaniu z 52% w 2023 r.).

Francuzi mają niewielką świadomość prywatności, podczas gdy Niemcy zajmują drugie miejsce

Jeśli chodzi o inne kraje europejskie, Francja ma trzeci najniższy wynik w zakresie świadomości prywatności i jeden z najniższych wyników w zakresie codziennego życia cyfrowego. Ogólny wynik dla NPT wynosi 59%, w porównaniu do 59% dla Hiszpanii. Podobnie niemiecki uczestnik ma drugi najwyższy wynik TNP (63%) i dzieli drugie miejsce na podium ze Stanami Zjednoczonymi. Należy zauważyć, że Niemcy mają również dużą wiedzę na temat wielu kwestii związanych z prywatnością cyfrową, uzyskując drugi najlepszy wynik w zakresie świadomości prywatności, zaraz po Finlandii.

Warto zauważyć, że portugalscy uczestnicy mają trzeci najlepszy wynik w krajowym teście prywatności i dzielą trzecie miejsce na platformie z Wielką Brytanią i Austrią. Włosi są trzecim najgorszym na świecie.

Globalna świadomość prywatności w Internecie spada

Ogólny wynik NPT osiągnął w tym roku 61%, co wskazuje na spadek globalnej świadomości na temat prywatności i cyberbezpieczeństwa w Internecie w porównaniu z 2022 r. (64%) i 2021 r. (66%).

Wśród najważniejszych wnioski:

 • Osoby w wieku od 30 do 54 lat mają najlepsze umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, przy czym większość Cyber ​​Starów należy do tej grupy wiekowej.
 • Oprócz sektora technologii informatycznych, uczestnicy z sektora finansowego i rządowego mieli nieco wyższe wyniki NPT niż inni.
 • Ludzie wciąż nie doceniają znaczenia czytania warunków korzystania z usługi. Jednak ten wskaźnik poprawia się szybciej niż inne.

„Myślę, że istnieje kilka powodów, dla których świadomość cyberbezpieczeństwa spada na całym świecie. Pierwszym i najważniejszym może być sama liczba działań online i interakcji cyfrowych, w które ludzie angażują się na co dzień. Nasze poprzednie badania Pokaż, że Hiszpanie spędzają prawie 29 lat swojego życia w Internecie. Po drugie, wraz z rozwojem technologii cyberprzestępcy również dostosowują swoją taktykę, utrudniając przeciętnemu użytkownikowi nadążanie. Istnieje również błędne przekonanie, że wyłączną odpowiedzialność za bezpieczeństwo cybernetyczne ponoszą dostawcy usług” – mówi Bridis.

Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie można poprawić

blisko świętować Światowy Dzień VPN (19 sierpnia) Zawiera listę kroków, które ludzie powinni podjąć, aby zwiększyć prywatność i bezpieczeństwo swojej obecności w Internecie:

 1. Używaj silnych i unikalnych haseł. Twórz silne hasła do każdego konta online i unikaj używania tego samego hasła na wielu platformach.
 2. Wykorzystuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA). Uwierzytelnianie wieloskładnikowe dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, wymagając od użytkowników dodatkowej weryfikacji, takiej jak jednorazowy kod wysłany na telefon wraz z hasłem.
 3. Regularnie aktualizuj swoje oprogramowanie. Aktualizacja oprogramowania, systemów operacyjnych i aplikacji ma kluczowe znaczenie dla usunięcia znanych luk w zabezpieczeniach. Regularne aktualizacje zapewniają szybkie stosowanie poprawek bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko wykorzystania luk w zabezpieczeniach przez cyberprzestępców.
 4. Zawsze używaj wirtualnej sieci prywatnej (VPN). VPN szyfruje twoje połączenie internetowe i pomaga chronić dane osobowe przed wścibskimi oczami. Jest to szczególnie ważne podczas łączenia się z publicznymi sieciami Wi-Fi.
 5. Przejrzyj i dostosuj ustawienia prywatności na platformach mediów społecznościowych, aplikacjach mobilnych i innych usługach online. Ograniczenie dostępu do danych osobowych i wybranie minimalnych niezbędnych uprawnień może pomóc w ochronie prywatności.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *