Hiszpańska rodzina królewska ogłasza swoje finanse (wraz z prezentami)

Zgodnie z narzuconą przez króla polityką pełnej przejrzystości finansowej Felipe Od czasu wstąpienia na tron ​​hiszpańska rodzina królewska ujawniła swoje relacje i listę prezentów, które otrzymał w roku 2020 w ramach wykonywania swoich obowiązków. Szósty rok z rzędu opublikowano „Przedłożenie rachunków”, w którym stwierdzono Felipe On i jego rodzina otrzymali łącznie 245 darów instytucjonalnych i jako takie stanowią dziedzictwo narodowe, co oznacza, że ​​nie należą do rodziny królewskiej.

Król Felipe Otrzymano 89 prezentów, w tym kask Formuły 1 od Fernando Alonso (Ze wszystkim i jego podpisem), które mu dał Luca de Mio , Dyrektor generalny Renault. Jako wspólny dar dla króla i jego żony, Letizia Ortiz, Posiadają pilot z serii Atresmedia i dzwonek z dedykacją grupy farmerów oddanych hodowli krów. Księżniczka Leonor W tym roku podatkowym otrzymał dwa prezenty: kopię Don Kichota oraz dwa życzenia bożonarodzeniowe: jedno od Prezydenta Senatu, a drugie od Prezydenta Gdańska. Jego siostra Infanta Sophia Ona, podobnie jak jej siostra, otrzymała kolczyki i sukienki.

© Dostarczone przez WHO


© Dostarczone przez WHO


W odniesieniu do rachunków publicznych, które są dostępne na stronie internetowej Palacio de la Zarzuela i obejmujących rok podatkowy 2020, ustalono na przykład, że król Felipe Za swoją pracę zarobił 253 843,20 euro. Jego żona i matka są Honorową Królową Sophia Otrzymali odpowiednio 139 tys. 605,60 euro, 114 tys. I 231,24 euro, a król otrzymał honorowy dyplom. Juan Carlos Otrzymał tylko 42 033,23 euro od marca ubiegłego roku i zgodnie z dekretem króla nie otrzymuje już miesięcznego zasiłku. W rozliczeniu za rok 2020 okazuje się również, że w ciągu roku hiszpańska rodzina królewska uczestniczyła w 360 działaniach w Hiszpanii i poza nią, 97 z nich zdalnie. Odbyli 224 sesje i osiem wyjazdów za granicę.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *