Hiszpańska rodzina królewska ogłasza swoje finanse (wraz z prezentami)

Zgodnie z narzuconą przez króla polityką pełnej przejrzystości finansowej Felipe Od czasu wstąpienia na tron ​​hiszpańska rodzina królewska ujawniła swoje relacje i listę prezentów, które otrzymał w roku 2020 w ramach wykonywania swoich obowiązków. Szósty rok z rzędu opublikowano „Przedłożenie rachunków”, w którym stwierdzono Felipe On i jego rodzina otrzymali łącznie 245 darów instytucjonalnych i jako takie stanowią dziedzictwo narodowe, co oznacza, że ​​nie należą do rodziny królewskiej.

Król Felipe Otrzymano 89 prezentów, w tym kask Formuły 1 od Fernando Alonso (Ze wszystkim i jego podpisem), które mu dał Luca de Mio , Dyrektor generalny Renault. Jako wspólny dar dla króla i jego żony, Letizia Ortiz, Posiadają pilot z serii Atresmedia i dzwonek z dedykacją grupy farmerów oddanych hodowli krów. Księżniczka Leonor W tym roku podatkowym otrzymał dwa prezenty: kopię Don Kichota oraz dwa życzenia bożonarodzeniowe: jedno od Prezydenta Senatu, a drugie od Prezydenta Gdańska. Jego siostra Infanta Sophia Ona, podobnie jak jej siostra, otrzymała kolczyki i sukienki.

© Dostarczone przez WHO


© Dostarczone przez WHO


W odniesieniu do rachunków publicznych, które są dostępne na stronie internetowej Palacio de la Zarzuela i obejmujących rok podatkowy 2020, ustalono na przykład, że król Felipe Za swoją pracę zarobił 253 843,20 euro. Jego żona i matka są Honorową Królową Sophia Otrzymali odpowiednio 139 tys. 605,60 euro, 114 tys. I 231,24 euro, a król otrzymał honorowy dyplom. Juan Carlos Otrzymał tylko 42 033,23 euro od marca ubiegłego roku i zgodnie z dekretem króla nie otrzymuje już miesięcznego zasiłku. W rozliczeniu za rok 2020 okazuje się również, że w ciągu roku hiszpańska rodzina królewska uczestniczyła w 360 działaniach w Hiszpanii i poza nią, 97 z nich zdalnie. Odbyli 224 sesje i osiem wyjazdów za granicę.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *