Hiszpański przewoźnik chce otworzyć tę trasę

Hiszpański przewoźnik chce otworzyć tę trasę

Prezes hiszpańskiego przewoźnika Baleària, Adolfo Autor, ponownie potwierdził w ten weekend, że jego firma ciężko pracuje, aby wkrótce otworzyć prom z jego podpisem, który połączy miasta Hawanę na Kubie i Miami na południu. Floryda, Stany Zjednoczone. To stare życzenie tej walenckiej firmy, która „gotuje” od lat.

kilka Raporty W odniesieniu do Hiszpanii zauważa, że ​​Utor potwierdził swoje zainteresowanie rozszerzeniem działalności swojej spółki zależnej na Karaibach, Baleària Caribbean, i dał jasno do zrozumienia, że ​​oprócz połączenia Portoryko z Republiką Dominikany będzie nalegał na dokończenie trasy między Promem do Miami i Hawany. .

Biznesmen podkreślił możliwość połączenia promem Hawany, stolicy Kuby, z Miami (Floryda, Stany Zjednoczone). Byłoby to wydarzenie historyczne, biorąc pod uwagę szczególną więź łączącą oba miasta i wyraźniejszą separację ideologiczną.

Przypomnijmy, że Baleària działa na Karaibach od 2011 roku, obsługując połączenie promowe pomiędzy Fort Lauderdale (Floryda, Stany Zjednoczone) a Freeport (Grand Bahama, Bahamy).

To nie pierwszy raz, kiedy mowa o promie Hawana–Miami

Prezydent Balarii jest przekonany, że plan ekspansji na Karaibach pozwoli mu osiągnąć cel, który musiał odłożyć w czasie ze względu na sytuację polityczną w Stanach Zjednoczonych za czasów byłego prezydenta Donalda Trumpa. Chcą zamienić to połączenie promowe w osiągnięcie historyczne i komercyjne.

Biznesmen wyjaśnił, że „huragany i pandemia” uniemożliwiły pierwszą próbę nawiązania tego połączenia, ale podkreślił, że obecny rozwój firmy pozwala na wznowienie tego i innych przyszłych projektów rozwojowych na Karaibach.

Biznesmen powiedział: „Zanim Trump objął stanowisko prezydenta, mieliśmy okazję rozpocząć linię między Miami a Hawaną i jest to coś, co można teraz ożywić, w innych okolicznościach, z Trumpem lub bez”.

Nie jest to pierwszy przypadek dyskusji nad potencjalnym połączeniem promowym między Hawaną a Miami, które istniało już do 1959 r., kiedy interweniował rząd Fidela Castro.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *