Honorowy doktor Wenezueli zostaje przyznany premierowi Granady

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Departament Stanu wskazał, że wzięto pod uwagę jego ważny wkład w walkę z agresją imperialistycznych grup władzy i nieskrępowaną obronę projektów antyhegemonii.

Prezes Wyższego Ośrodka Studiów Sandra Oplitas podkreśliła, że ​​Gonçalves jest niekwestionowanym przywódcą Karaibów i pochwaliła jego zasługi w jego życiu politycznym, naukowym, kulturalnym i humanitarnym na rzecz wyzwolenia jego narodu i walki o jego godność oraz godność. Prawdziwa sprawiedliwość społeczna.

Oblitas wyraził, że stoimy w obecności jednej z najważniejszych współczesnych postaci obecnego stulecia, przywódcy politycznego, działacza, myśliciela, ale przede wszystkim człowieka o wielkim sercu.

Zaznaczył, że przyznanie tego wyróżnienia jest nie tylko wyrazem wdzięczności, ale także potwierdzeniem naszej zdecydowanej determinacji w umacnianiu więzi między naszymi siostrzanymi narodami, Wenezuelą oraz Saint Vincent i Grenadynami.

Gonçalves podziękował mu za wielkie uznanie, jakie otrzymał i potwierdził zaangażowanie swojego rządu i ruchów społecznych w jego kraju w bezwarunkową i bez wahania obronę zasad suwerenności.

Stwierdził, że akt przyznania jest nie tylko symbolem wszystkiego, co zrobiliśmy w naszej cywilizacji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, ale także podkreśla znaczenie szkolnictwa średniego i uniwersyteckiego dla budowy postkolonialnej i zróżnicowanej gospodarki.

Premier Granady zwrócił uwagę na wysiłki Wenezueli i Kuby w kontekście Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Narodów Ameryki – Ludowego Traktatu Handlowego, mającego na celu promowanie rewolucji edukacyjnej.

Jest to krok, który uważam za niezbędny, aby nasze narody osiągnęły poziom życia i produkcji zgodny z wzniosłymi wartościami ludzkości.

Źródło podało, że Republika Boliwariańska oraz Saint Vincent i Grenadyny utrzymują dwustronne stosunki współpracy w dziedzinie finansów, energii, handlu, finansów, turystyki i bezpieczeństwa.

jcm / jcd

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *