Hospital del Nino zgłosił wzrost przypadków wirusa syncytialnego بالفيروس

Raporty epidemiologiczne ze szpitala del Nino dr Jose Renan Esquivel wskazują, że od stycznia do 25 maja 2021 r. wykryto 369 przypadków wirusa RSV.

Dane pozwalają zidentyfikować 295 przypadków w okresie od kwietnia do maja. Od stycznia do marca szpital odnotował 74 przypadki RSV

RSV to ostra infekcja dróg oddechowych, która dotyka głównie dzieci poniżej drugiego roku życia i występuje regularnie między czerwcem a listopadem. Wyjątkiem był w tym roku początek pojawiania się problemów.

Raúl Esquivel, pediatra zakaźny i kierownik oddziału epidemiologii w Hospital del Nino, podkreślił, że chociaż „czasami postrzegamy wirusa jako trywialnego”, może on powodować poważne infekcje płuc, objawiające się zapaleniem oskrzelików (drobną infekcją dróg oddechowych). w płucach) i zapalenie płuc (zapalenie płuc).

Dodał, że RSV objawia się tak samo jak przeziębienie; Dlatego tylko wtedy, gdy rozwinie się niewydolność oddechowa lub objawy płucne, rodzic lub opiekun będzie musiał udać się z dzieckiem do lekarza.

RSV objawia się objawami, takimi jak stany podgorączkowe, brak gorączki, katar lub przekrwienie błony śluzowej nosa, aw wielu przypadkach po trzech dniach duszność z przyspieszonym oddechem, zidentyfikowana przez Esquivela.

Obecnie nie ma zatwierdzonej szczepionki przeciwko infekcji wirusem syncytium nabłonka oddechowego, która chroniłaby dzieci i dorosłych. Z tego powodu w kilku krajach prowadzone są badania mające na celu ocenę potencjału eksperymentalnych szczepionek przeciwko wirusowi RSV w zmniejszaniu obciążenia chorobami najbardziej narażonych grup ludzi.

Panama, przez Cefaxine Research Center, część badania przeprowadzonego przez firmę farmaceutyczną GlaxoSmithKline, która poszukuje szczepionki przeciwko RSV.

W badaniu biorą udział m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Belgia, Hiszpania, Włochy, Nowa Zelandia, Brazylia, Argentyna, Meksyk, Tajwan, RPA, Kolumbia, Finlandia, Turcja i Polska.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *