Huragan Larry grozi wywołaniem prądów u wybrzeży USA i Kanady

Etiopia krytykuje „ingerencję” krajów arabskich w spór o tamę na Nilu
Ta treść została opublikowana 05 września 2021 – 15:12

Miami, USA), 5 września (EFE). Silny huragan kategorii 3 Larry utrzymuje silne wiatry o prędkości 205 kilometrów na godzinę (125 mil) i grozi od niedzieli do przyszłego tygodnia prądami zrywającymi do wybrzeży USA i Kanady oraz archipelagu Antyli.

Według National Hurricane Center (NHC), Larry znajduje się około 1415 kilometrów (880 mil) na wschód od Wysp Północnych Podwietrznych i około 2070 kilometrów (1285 mil) na południowy wschód od Bermudów w niedzielę.

NHC oczekuje, że fale generowane przez Larry’ego dotrą dziś do Małych Antyli i rozprzestrzenią się na części Wielkich Antyli, Bahamów i Bermudów w poniedziałek i wtorek.

Znaczne fale prawdopodobnie dotrą do wschodnich wybrzeży USA i Kanady i wywołają niebezpieczne prądy zrywające do połowy przyszłego tygodnia.

System porusza się na północny zachód z prędkością 20 kilometrów na godzinę (13 mil).

W ciągu najbliższych kilku dni spodziewana jest niewielka zmiana siły, choć możliwe będą wahania intensywności.

Według meteorologów huragan Larry, huragan kategorii 3 w skali Saffira-Simpsona na 5, pozostanie tak silny na początku przyszłego tygodnia.

Wiatry o sile huraganu rozciągają się na zewnątrz do 75 kilometrów (45 mil) od centrum i do 280 kilometrów (175 mil) z siłą burzy tropikalnej.

Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) spodziewa się, że obecny sezon huraganów na Atlantyku będzie miał ponadprzeciętną aktywność.

Jak dotąd w tym roku w Basenie Atlantyckim powstały cztery huragany, Henry, Grace, Elsa i Ida, przy czym ten ostatni osiągnął dotkliwość kategorii 3 w skali Saffira-Simpsona, z maksymalnie 5 huraganów, powodując śmierć i zniszczenia w Atlantycki. Karaiby i Stany Zjednoczone. EFE

Eames / Aleph

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *