Iberdrola kupiła w Polsce dwie farmy wiatrowe o mocy 50 MW

Iberdrola kupiła w Polsce dwie farmy wiatrowe o mocy 50 MW

Iberdrola sfinalizowała zakup dwóch lądowych farm wiatrowych budowanych w Polsce, należących do spółki Moc zielonego woltaspółki zależnej grupy skupiającej się na energii odnawialnej com.greenvoltO sprawie poinformowała w piątek hiszpańska firma.

Ogród botaniczny Podlancic Wólka DobrińskaZlokalizowana w północno-wschodniej części kraju spółka została przejęta od polskiej spółki Augusta Energy, w której 50% udziałów należą Greenvolt i fundusz inwestycyjny K-Gal.

Parki te osiągają swoją pojemność 50 MW (MW) ma zacząć działać w drugiej połowie roku i pokryć zapotrzebowanie domów rocznieRównież.

Jednakże cała energia wytwarzana w tych instalacjach jest faktycznie sprzedawana operatorowi energii elektrycznej. Telefon T-Mobile Następnego dnia 15 lat Jego cena będzie stała, choć będzie okresowo korygowana o stopę inflacji.

Iberdrola zamierza zbadać sprawę 1000 megawatów Działa w Polsce od 2030.

Obecnie tak Działają trzy lądowe farmy wiatrowe – Korytnica 1, Korytnica 2 i Zopowy –W połączeniu z dwoma parkami zyskał teraz sprawdzoną siłę w kraju 212,8 MW.

Iberdrola posiada również dobrze rozwinięte portfolio… 2000 megawatówktóry ma wejść w życie pomiędzy 2025 i 2030.

Polska Jest to jeden z największych rynków w Energia odnawialna w Unii Europejskiej (Unia Europejska), odnotowując silny wzrost zużycia energii elektrycznej i jest krajem zaangażowanym Wymiana węglaCo obecnie stanowi 71% wytwarzania energii elektrycznej, jako główne źródło produkcji energii elektrycznej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *