Iberdrola, na czele światowego zaangażowania w energię wiatrową

Iberdrola, na czele światowego zaangażowania w energię wiatrową

Iberdrola jest jedną z wiodących światowych firm energetycznych pod względem zaangażowania w energię odnawialną w Hiszpanii. Jej model biznesowy koncentruje swoje wysiłki na sektorze niezbędnym do zaopatrzenia domów w całym kraju: energetyce wiatrowej i energetyce wiatrowej.

Aby zająć tę pozycję lidera, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. Z ponad 15 000 turbin wiatrowych działających w 415 lokalizacjach w 14 krajach, firma była w stanie wyprodukować około 20 700 megawatów (MW), chociaż ma nadzieję osiągnąć dodatkowe 4000 dzięki fazie ekspansji, w której się obecnie znajduje.

Oznacza to niezrównane zaangażowanie w zieloną energię. Gdy inicjatywy w fazie rozwoju wejdą w życie, firma zainstaluje energetykę wiatrową zdolną zapewnić czystą energię równowartości ponad 12 mln ludzi i zapobiegnie emisji ok. 43 mln ton dwutlenku węgla do atmosfery.

Działalność Iberdroli nie ogranicza się tylko do terytorium kraju, gdyż posiada farmy wiatrowe rozsiane na trzech kontynentach, z których zdecydowana większość to instalacje lądowe. Stany Zjednoczone są krajem o największej produkcji tego odnawialnego zasobu, z 8000 megawatów (41% całości). Za nią plasuje się Hiszpania, która działa z mocą 6100 MW i koncentruje 31% energii wiatrowej grupy, oraz Wielka Brytania z 2000 MW (10%).

Projekty offshore są w centrum przyszłości Iberdroli

Tak jak Grupa Iberdrola była pionierem promocji lądowej energetyki wiatrowej ponad dwie dekady temu, dziś firma jest liderem rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, jednego z kluczy do rozwoju firmy, która rozpoczęła swoje zaangażowanie już 15 lat temu.

Tak więc z wymienionych 4000 MW, które są obecnie w budowie, ponad 2500 MW (65% z nich) jest kompatybilnych z projektami morskimi.

Wśród nich w jednym z najważniejszych energetycznie krajów świata rozwijana jest pionierska inicjatywa: pierwsza w Stanach Zjednoczonych farma wiatrowa na skalę komercyjną Vineyard Wind 1 (806 MW). W tym kraju firma promuje również Park City Wind (804 MW).

W Europie grupa jest w trakcie realizacji dwóch znaczących projektów offshore: Baltic Eagle (476 MW), w Niemczech – który będzie częścią największego programu morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim o mocy 1100 MW – oraz Saint-Brieuc (500 MW). ) we francuskiej Bretanii.

Francja, jeden ze strategicznych punktów Iberdrola

Ta najnowsza praca jest jednym z najważniejszych punktów firmy. Będzie to pierwsza duża morska farma wiatrowa grupy we Francji, o mocy około 500 megawatów i wytwarzająca wystarczającą ilość czystej energii, aby zaspokoić zużycie 835 000 osób w 2023 r., kiedy zacznie działać.

Przy jego realizacji otrzymała pomoc i wsparcie hiszpańskiej firmy Navantia-Windar. Obie firmy dodają kontrakty o wartości ponad 1 000 milionów euro, w tym nagrodę Windar za części przejściowe dla najważniejszych morskich farm wiatrowych na kontynencie.

Projekt współpracuje z promocją zatrudnienia Navantia i Windar w ich odpowiednich zakładach, ponieważ zakłada utworzenie 1250 bezpośrednich miejsc pracy w Avilés i Fene. Ponadto, w wyniku tego kontraktu, Navantia-Windar otworzyła nową fabrykę we Francji, gdzie z elementów przejściowych wyprodukowano 186 platform wbijanych i pośrednich oraz konstrukcję kratownicową dla 34 z 62 budynków parku, tworząc kolejne 250 miejsc pracy z 1500, które to spowodowało Projekt.

Brzeski zakład energetyczny firmy energetycznej znajduje się około 16 kilometrów od wybrzeża, zajmie obszar 75 kilometrów kwadratowych, a jego budowa obejmuje globalną inwestycję o wartości około 2500 mln euro, część z 4000 mln Iberdrola zamierza zainwestować w kraju do 2025 roku, głównie w projektach OZE.

Elektrownia będzie czwartą morską farmą wiatrową firmy, która będzie działać po West Dodon Sands na Morzu Irlandzkim; Wikinger na Morzu Bałtyckim; e East Anglia ONE, jedna z największych morskich farm wiatrowych na świecie, położona w południowej części Morza Północnego.

Przyszłość, która porusza wiatr

Zaangażowanie w morską energetykę wiatrową zostanie wzmocnione w nadchodzących latach. W tym celu Iberdrola posiada portfel projektów o wartości ponad 43 000 MW, z czego około 30 000 MW – 67% całości – jest kompatybilnych z inwestycjami na morzu. W ten sposób grupa potwierdza swoją globalną pozycję lidera w tej technologii, przewyższając swoich głównych konkurentów.

Firma koncentruje się na krajach z ambitnymi celami w zakresie energii odnawialnej i prowadzi projekty w Niemczech, Japonii, Szwecji, Irlandii, Polsce, Tajwanie i na Filipinach o łącznej mocy 15 300 MW. Ponadto ma inicjatywy w USA, które wynoszą 3700 MW oraz w Wielkiej Brytanii, która przekracza 10 000 MW.

Pionierskie zaangażowanie Grupy Iberdrola w strategię zrównoważonego rozwoju opartego na promowaniu elektryfikacji gospodarki poprzez inwestycje w energię odnawialną, sieci elektroenergetyczne i magazynowanie energii pozwoliło jej stać się światowym liderem w dziedzinie energii, pierwszym w swoim sektorze w Europie, z kapitał około 65 000 milionów euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *