Iberdrola otrzymuje ostatnie zielone światło od rządu Biden dla pierwszej dużej morskiej farmy wiatrowej w Stanach Zjednoczonych – El Periodico de la Energía

Iberdrola Uzyskał ostateczną autoryzację od Rząd Stanów Zjednoczonych Zacząć w tym roku Budowa morskiego „Mega Parku”Winogrona Wind 1 ′, Z siłą 800 megawatów (megawatówBędzie to pierwszy w kraju zakrojony na szeroką skalę projekt tej technologii.

W szczególności dyrektor generalny Stanów Zjednoczonych potwierdził zgodę na budowę i obsługę projektu, w który zaangażowana była firma Avangrid, północnoamerykańska spółka zależna Iberdrola, według Departamentu Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych.

„Ogłoszenie projektu morskiej energetyki wiatrowej w dniu dzisiejszym pokazuje, że możemy walczyć z kryzysem klimatycznym, tworząc dobrze płatne miejsca pracy i zwiększając naszą konkurencyjność w kraju i za granicą” – powiedział minister handlu. Gina Raimondo.

Firma energetyczna stwierdziła w oświadczeniu, że projekt oznacza postęp w transformacji energetycznej w Nowej Anglii, gdzie czysta energia będzie wytwarzana poprzez pozyskiwanie silnych wiatrów u wybrzeży regionu.

CEO Avangrid, Denise F. Otoczka„Zadowolony”, ponieważ grupa jest częścią tworzenia nowej branży „bardzo ważnej dla Stanów Zjednoczonych”, ponieważ morska energetyka wiatrowa ”jest kluczem do„ przyszłego rozwoju czystej energii w Stanach Zjednoczonych i „Vineyard Wind 1” duży krok w kierunku zielonej i połączonej przyszłości, od której pracujemy każdego dnia ”.

„Doceniamy wszechstronną analizę BOEM, a także wkład wszystkich zainteresowanych stron, w tym 33 000 komentarzy i setki godzin przesłuchań publicznych” – dodał, podkreślając, że wiedza i zaangażowanie wielu stron uległy poprawie w trakcie całego procesu. Vineyard Wind 1 i szerszy przemysł morskiej energetyki wiatrowej zapewniają długoterminowy sukces ”.

Ze swojej strony, globalny dyrektor Offshore Wind w Iberdroli, Jonathan Cole, powiedział, że mandat ten stanowi „decydujący moment dla czystej energii w Stanach Zjednoczonych”, ponieważ park ten „szybko podąży za wieloma projektami, mobilizując dziesiątki miliardów dolarów na inwestycje i stymulowanie tysięcy miejsc pracy ”.

„Z celami rządu federalnego w zakresie morskich wiatrów, które pokrywają się z ambicjami krajów na całym Wschodnim Wybrzeżu, Stany Zjednoczone szybko przygotowują się do zostania światowym liderem w tym sektorze” – powiedział.

Zlokalizowany 15 mil od Martha’s Vineyard, morskiej farmy wiatrowej, projekt 50% Vineyard Wind – „ joint venture ” należący do Avangrid i funduszu Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) – zapewni czystą energię elektryczną w ilości odpowiadającej ponad 400 000 mieszkańców domów i firm we Wspólnocie Massachusetts.

Dodatkowo, twój rozwój stworzy ekwiwalent 3600 pełnoetatowych miejsc pracy rocznieZmniejszy stawki za energię elektryczną o 1400 milionów dolarów (około 1151 milionów euro) w ciągu pierwszych dwudziestu lat eksploatacji i zredukuje emisję dwutlenku węgla o ponad 1,6 miliona ton rocznie.

Morska farma wiatrowa Vineyard Wind 1, wydana w 2018 r., Została wstrzymana na podstawie pozwoleń środowiskowych administracji Trumpa, co spowodowało opóźnienia w jej harmonogramie.

Jednak zmiana w rządzie Stanów Zjednoczonych, wraz z nadejściem Białego Domu Joe Biden Jej zaangażowanie w rozwój odnawialnych źródeł energii w kraju, zwłaszcza morskiej energii wiatrowej – z planem opracowania 30 gigawatów (GW) tej technologii do 2030 r. – doprowadziło do przyspieszenia projektu na początku tego roku.

Zaangażowanie Iberdoli w morskie wiatry

Avangrid, poprzez swoją spółkę zależną Avangrid energii odnawialnej, Jest pionierem w rozwoju energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej oraz pionierem rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz Vineyard Wind 1, spółka zależna Iberdrola jest partnerem Park City Wind, 804-megawatowego projektu w Connecticut, który analizuje projekty na obszarach u wybrzeży Massachusetts i Rhode Island, które promują do 3500 megawatów.

Opracowuje także „Kitty Hawk Offshore Wind” o zainstalowanej mocy 2500 MW do produkcji czystej energii w Wirginii i Północnej Karolinie.

Morska energetyka wiatrowa jest jednym z nośników wzrostu dla grupy kierowanej przez Ignacio Sáncheza Galána, która obecnie posiada 1300 MW zainstalowanych w tej technologii – Wikinger, East Anglia ONE i West of Duddon Sands – co potroi budowane obecnie moce 2600 MW.

Portfel Iberdroli w tej technologii to 19 000MW, z czego 9 000MW jest gotowe do budowy, a 10 000MW planowane jest do zagospodarowania na rynkach takich jak Stany Zjednoczone, Szwecja, Japonia, Polska i Irlandia.


Wyświetlenia po:
22You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *