Iga Świątek zdobywa tytuł w Rzymie

Pod nieobecność Świątka, który przegapił odpoczynek z bólem ręki, Ons Jabeur triumfował w zeszłym tygodniu w Madrycie, stając się pierwszym graczem z kraju arabskiego, który wygrał WTA 1000, najpopularniejszą klasę po Wielkim Szlemie.

Tunezyjczyk, jak zwykle wojowniczy, ale jest zmęczony dwiema bitwami, które stoczyli Ćwierćfinały i półfinałyW tę niedzielę udało jej się skalibrować różnicę, która wciąż dzieli ją od Polaków.

IgA Świątec.

Świątek zaczął ciężko przełamywać serw przeciwnika dwa razy, aby wygrać pierwszego seta i zrobić to samo w drugim, prowadząc 4-0 i serwując w następnym meczu.

Jaber obudził się i wygrał dwa mecze, łamiąc serw przeciwnika i ciągnąc go 4-2, ale Swatik pospieszył, aby wygrać wszystkie kolejne mecze.

Przez cały ten tydzień na terenie Foro Italico, Ranking numer jeden na świecie okazał się być na wysokim poziomienie rezygnując z żadnej grupy i osiągając ósme mistrzostwo w swojej karierze.

Ponadto Świątek zrezygnowała tylko z jednego seta w swoich ostatnich dwudziestu meczach, co plasuje ją jako Najlepsi pretendenci do zdobycia mistrzostwa Rolanda Garrosa, już wygrywającego w 2020 roku.

Jej ostatnia porażka sięga 16 lutego w drugiej rundzie Dubaju z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Od 2000 roku Venus Williams (35 l.), Serena Williams (34 l.) i Justin Henin (32 l.) mają lepsze serie niż 28 zwycięskich pole position.

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."