Ile podatku VAT płaci każdy kraj europejski za energię elektryczną?

aktualizacja:

Zapamiętuje

W sobotę 25 czerwca Rada Ministrów zatwierdzi nową obniżkę podatku od towarów i usług (VAT) na cenę energii elektrycznej, która zmieni się z obecnych 10% na 5%. Nadejście tego działania oznacza ważną zmianę, która może się wydarzyć Wpływ od 4,5 do 5 euro miesięcznie na rachunek za prąd.

Będzie to druga obniżka zastosowana przez rząd Pedro Sancheza do cen energii elektrycznej, które już poszedł z 21% do 10% w 2021 r. Jego wdrożenie będzie natychmiastowe we wszystkich wpływach po jego zatwierdzeniu, a zatem zostanie dodane do środków wdrażanych w celu powstrzymania wzrostu Koszt energii elektrycznej.


[¿Por qué sube el precio de la luz?]

Dzięki tej obniżce podatku VAT Hiszpania znajdzie się wśród krajów Unii Europejskiej z Najniższy podatek od wartości dodanej w materiałach elektrycznych. W rzeczywistości tylko Malta będzie miała tak niski podatek VAT jak w Hiszpanii.

Ale ile podatków od energii elektrycznej płaci się w innych krajach europejskich? Jaki jest najwyższy i najniższy podatek VAT na kontynencie europejskim?

Ile płaci się VAT od energii elektrycznej w Europie?

Ta interaktywna mapa pokazuje plik Odsetek podatku VAT płaconego przez każdy kraj w EuropieWedług raportu Komisji Europejskiej.

w sprawach elektrycznych, Węgry Jest na szczycie jeśli chodzi o płacenie podatków. Obywatele państwa płacą 27% VAT na energię elektryczną, która jest najbardziej opłacana w całej Europie wraz z innymi krajami, takimi jak Dania (25%), Chorwacja (25%), Szwecja (25%), Finlandia (24%) lub Polska (23%).

Ze swojej strony Hiszpania będzie jednym z krajów, które będą stosować najniższy podatek od wartości dodanej od energii elektrycznej, wraz z piwoktórych podatki nie przekraczają 5%. Kraje takie jak . również do nich dołączyły Grecja (6%), Portugalia (6%), Luksemburg (8%) lub Włochy (10%).

Kiedy obniżka VAT na energię elektryczną jest skuteczna?

Następny gabinet, zaplanowany na sobotę, będzie tym, który wyrazi zgodę VAT obniżony do 5% Gdzie będzie drugi w ciągu zaledwie jednego roku. Twój wniosek zostanie złożony natychmiast po jego zatwierdzeniu w Banku Anglii.

W czerwcu 2021 r. rząd zatwierdził już Zmniejsz VAT z 21% do 10% Tymczasowe zawieszenie poboru podatku od produkcji energii elektrycznej na poziomie 7%.

[¿Qué es la «excepción ibérica» y cuánto abaratará al recibo de la luz de los españoles?]

Zobacz ich
uwagi

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.