Importaco rośnie o 13% po wejściu do Włoch

Toño Pons, prezes Importaco. | Levante EMV

Ekspansja międzynarodowa była korzystna dla przemysłu rolno-spożywczego w Walencji, która jest europejskim liderem w handlu suszonymi owocami. Importaco, również specjalista w marketingu wody mineralnej i dostawca Mercadony, osiągnął obrót w wysokości 661,8 mln euro w 2020 roku, co oznacza wzrost o 13% w stosunku do roku 2020. Wyniki te są wynikiem połączenia włoskiej firmy Besana w powstałej firmie. Rodzina Pons i zwiększona konsumpcja w pomieszczeniach z powodu epidemii.

Jeśli chodzi o zarobki, zysk Importaco po opodatkowaniu wzrósł do 18,4 mln euro, czyli o 17,8% mniej niż w roku poprzednim, co wiąże się z „nadzwyczajnymi wydatkami na zapewnienie zdrowia pracowników i dostawę produktów podczas pandemii”, według źródeł firmowych.

Po połączeniu Besany wolumen sprzedanych suszów przekroczył 105 mln kilogramów, co oznacza wzrost o 14% w stosunku do 2019 roku. Firma Natural Beverages, specjalizująca się w wodzie mineralnej, kontynuowała swój rozwój dzięki wzrostowi spożycia minerałów. woda. Formaty stołu i dzbanka. W ten sposób wolumen sprzedany w 2020 roku przekroczył 765 milionów litrów, co stanowi wzrost o 6% w stosunku do roku poprzedniego.

Posiadając 17 ośrodków produkcyjnych (13 ośrodków orzechowych i 4 wody mineralne), Importaco jest największą firmą produkującą orzechy na Starym Kontynencie i jedną z największych firm produkujących wodę mineralną w Hiszpanii. Firma nadal tworzyła miejsca pracy w 2020 roku, zatrudniając 102 osoby, co oznacza wzrost o 6% siły roboczej, do 2081 pracowników, pracujących w 8 krajach: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Polsce, Portugalii, Argentynie, Stanach Zjednoczonych, Turcja i Chiny.

Według Tonio Pons, prezesa firmy, „Zaangażowanie ludzkiego zespołu Importaco było najważniejsze w 2020 roku. W kontekście pandemii zadbaliśmy o to, aby nasze produkty były dostępne dla wszystkich naszych klientów; Pisana dołączyła do naszej grupy i wykorzystaliśmy ten kryzys, aby rozwinąć naszą strategię biznesową ”.

Całkowite inwestycje w roku podatkowym 2020 przekroczyły 25 milionów euro, z czego 18 milionów przeznaczono na zwiększenie mocy produkcyjnych, a 7 milionów na jakość i specjalizację. Najbardziej znaczącą inwestycją był atak rurociągu o wartości 4 milionów euro w Parc Sagunt.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *