In Memoriam 2022 zaprasza do przemyślenia na nowo Anna Frank i jej otoczenia

CARACAS – Discovering Anne Frank, Parallel Stories Film włoskich dziennikarzy, korespondentów wojennych i scenarzystów Sabiny Fedele i Anny Migoto, który przedstawia równoległą historię młodej Niemki ukrytej na strychu w Amsterdamie, można obejrzeć wirtualnie na ich kanale YouTube od 15 stycznia do Część serii działań zaprogramowanych przez Fundację Anny Frank dla upamiętnienia ofiar straszliwego holokaustu lub Holokaustu.

Jak co roku seria refleksji zachęca nas do ujawnienia, a nie zapominania, że ​​dyskryminacja, bigoteria i ksenofobia nie mogą już nigdy zaistnieć.

W tym roku, poprzez dokument In Memoriam 2022, Dziedzictwo Anny Frank, oddadzą twarz postaci ponad półtora miliona dzieci zabitych podczas Holokaustu, dla których ta wersja pamięci rozgrywa się dzisiaj. 27 stycznia i przez cały luty, z bogatym programem zajęć na terenie całego kraju.

produkcja masowa

W produkcji specjalnej aktorka Helen Mirren jest aktorką w filmie Odkrywanie Anny Frank. Historie poboczne, przeczytaj pamiętnik, w którym Anne Frank napisała do swojej wymyślonej przyjaciółki Kitty. Mirren jest także głosem w wydarzeniach historycznych w Niemczech II wojny światowej, gdzie „równoległe życia” przeplatają się ze świadectwami pięciu innych ocalałych z Holokaustu nastolatków, takich jak Anna, z tymi samymi ideałami i tym samym pragnieniem przetrwania: Ariana Szörenyi, Sarah Lichtsztejn-Montard , Helga Weiss oraz siostry Andra i Tatiana Bucci. Ich głosy przeplatają się z głosami ich dzieci i wnuków.

Warto podkreślić postać Martiny, młodego millenialsa, który odwiedza miejsca, które były częścią codziennego życia Anny Frank i miejscem Holokaustu. Będzie rozmawiać przez portale społecznościowe, zdjęcia i publikacje będą jej sposobem na opowiedzenie historii najmłodszym.

27 stycznia obchodzony jest co roku rezolucją ONZ Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu, abyśmy nie zapomnieli o tak niefortunnym wydarzeniu.

W tym roku In Memoriam Central Event odbędzie się w siedzibie Humboldt Cultural Association, w czwartek 27 stycznia o godzinie 16:00. W wydarzeniu weźmie udział Jörg Sprecher, ambasador Szwajcarii w Wenezueli. Ambasador Milos Alcalay, Przewodniczący Rady Dyrektorów Espacio Anne Frank i Daniel Kreiner, Ambasador Niemiec.

W ciągu dnia zostanie pokazany film dokumentalny „Jeden na półtora”, a maestro Harold Jacob Vargas, reżyser, producent muzyczny, pedagog i wykładowca zaprezentuje muzykę Jewish Remembrance and Hope.

Działalność w Wenezueli koordynowana przez Fundację Anny Frank wspierają ambasady Niemiec, Argentyny, Hiszpanii, Włoch, Francji, Holandii, Szwajcarii i Polski, a także Stowarzyszenie Kulturalne Humboldta, Komitet Yad Vashem, Federacja Izraelska w Caracas, Cape, okręg radiowy Union, okręg wyborczy Gran Cinema i Rada Miejska Barotta.

Dokument Jeden na półtora miliona (10 minut) opisuje transport i przybycie dziesięcioletniej dziewczynki Evy do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, o czym opowiada jej starszy brat David Yisrael. Dla półtora miliona dzieci, których życie zostało spędzone bez powodu ani powodu, ten wzruszający dokument wzywa do świadomości, aby takie okrucieństwa nigdy więcej nie zostały popełnione na ludzkości.

W Memorian trwa do lutego

Oprócz tych działań Anna Frank Space zaplanowała na luty inne działania. Wśród nich są prace Gran Cine Móvil na placach Caracas, wspierane przez Circuito Gran Cine; Expediente Grüninger, który zostanie pokazany w Concha Acústica de Bello Monte, przy wsparciu Ambasady Szwajcarii w Wenezueli i Gran Cine Circuit, pokazany w piątek, 4 lutego o godzinie 17.30 Film opowiada o Paulu Grüningerze, szwajcarskim policjantu, który odmawia przyjęcia rozkazów, które uważa za naruszające prawa Człowieka. Urzędnik odmówił zamknięcia granicy dla żydowskich uchodźców z Austrii, którą nazistowski reżim zaanektował w marcu 1938 r., i pozwolił przejść jak największej liczbie osób.

Program będzie kontynuowany w sobotę 5 lutego o godzinie 12.00 spotkaniem Zoom, moderowanym przez pana Jörga Sprechera, ambasadora Szwajcarii w Wenezueli i szwajcarskiego historyka Frederica Hayata z kręgu Karla Lutza, jako moderatora spotkania. Odbędą się także wycieczki kulturalne, prelekcje i wystawy filmowe w głębi kraju.

Zaproszenie do kontynuacji działań In Memory 2022 do: www.espacioannafrank.org Oraz na portalach społecznościowych: Facebook: EspacioAnnaFrank, Twitter: EspacioAF i Instagram: espacioannafrank

Newsroom Caracas

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *