Indeks – Kultura – Współpracował ze Stevenem Spielbergiem, obecnie reżyseruje serial Hunyadi

Po raz pierwszy możesz usłyszeć prawdziwe informacje poufne o serii Hunyadi z powieści Hunyadi Mor Pana. Dwie pierwsze części zostały zrealizowane pod nadzorem reżysera, który:

  • Urodzony w Timisoarze w 1947 roku,
  • Potem uciekł do Austrii,
  • Spędził dziesięciolecia w Hollywood.

Nazywa się Robert Dornhelm, który mówi o sobie, że jako dziecko wszyscy nazywali go tylko Dornhelm Robb i choć nie czyta zbyt dobrze po węgiersku, to nadal doskonale mówi w tym języku. Robert Dornhelm zasłynął w świecie kina, gdy w 1978 roku został nominowany do Oscara. Teatr Uliczny dla Dzieci W kategorii Dokument. Znał Grace Kelly osobiście, a także współpracował ze Stevenem Spielbergiem i Benem Kingsleyem.

Po raz pierwszy został nakręcony na Węgrzech. Rozmowa z nim pokazuje również, jak bardzo jest zadowolony z węgierskiego systemu przemysłu filmowego.

Nie jest tajemnicą, spójrzmy prawdzie w oczy: mówi, że jest konkurentem z Hollywood.

Kliknij przycisk odtwarzacza, aby wysłuchać całej rozmowy.

O serii Hunyadi i jej przygotowaniach można przeczytać kilkakrotnie w indeksie. Jesienią rozmawialiśmy z Robertem Lantosem. Producent filmu mówił wówczas, że oprócz węgierskich postaci w produkcji wzięli udział aktorzy niemieccy, włoscy, polscy, tureccy i serbscy, a także jeden lub dwóch Amerykanów. pełny wywiad Możesz to przeczytać tutaj.

Oczywiście szukamy również Moore Ban, pisarza Hunyadi w filmie. Od autora wiemy, że prace przygotowawcze do dwunastorozdziałowej sagi rozpoczął w 1998 roku. Pierwszy tom przeczytaliśmy w 2008 roku. Mor Ban napisał już ostatni rozdział dwunasty, który, jak mówi, upamiętnia bohatera, Janosa Hunyadiego. , kto jest

Wychodząc z zapomnienia, nie potrafiąc czytać ani pisać w młodym wieku, stał się doskonałym żołnierzem, wodzem i zadziwiającą pracą na średniowiecznych Węgrzech, nękanych całkowitą korupcją, i został władcą Siedmiogrodu, jednym z najbogatszych właścicieli ziemskich w kraju . kraj; A zapisy mówią o jego synu Macieju jako najbardziej utalentowanym i wykształconym władcy swoich czasów. Życie Janosa Hunyadiego nie mogło zakończyć się bardziej epicko niż wtedy, gdy powstrzymał osmańską inwazję na Europę pod Nandorfervervar, jedną z najsłynniejszych bitew w historii świata.

Pełny wywiad z Moore Bang Możesz to przeczytać tutaj.

Przeszłe rozmowy ArutluK pokazują, kiedy zaczął na poważnie śpiewać. Janos SzeniniSkoncentruj się na bieżącym zdjęciu Szukam Film, w głęboką podróż Czy istnieje czynnik X? Jak to mogło się stać? brak publicznych pieniędzy zrobić udany film, Kopalnia Klemensa Brązowego Docent Chernus i współpracownicy opowiadają nam o A. O trudnościach, jakie napotkali aktorzy na początkowym etapie. Rozmawiają, ale możesz usłyszeć, dlaczego Tamás Puskás uważa, że ​​to alternatywna kawa Połączony teatr, który Krisztián Grecsó Dlaczego wróciłeś do listu, którego nigdy nie opuściłeś i czy możesz też powiedzieć, jaką książkę dostali węgierscy pisarze? Meczet rozmiar więc w branży muzycznej Podatek VAT jest bardzo wysoki. Katalin Takax zawsze uśmiechnięta, Eszter Nagy-Kálózy Czasami nosi też zbroję i producentkę Monikę Mix. Piła Najnowsze filmy Ildiko Enediego.

(Zdjęcie z okładki: Roberta Dornhelma. Zdjęcie: Patrícia Bodnár / Index)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.