Indie monitorują wybuch wirusa Nipah na południu kraju – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Według All India Radio, minister zdrowia Kerali, Vina George, powiedziała, że ​​251 osób, w tym 129 pracowników służby zdrowia, które miały kontakt z dzieckiem, które zmarło na wirus Nipah w ostatnią niedzielę, zostało zidentyfikowanych.

Źródło dodało, że 11 osób na liście kontaktów wykazywało objawy infekcji, ale ich stan jest stabilny.

Departament Zdrowia Kerali opracował plan kontroli choroby, a Narodowy Instytut Wirusologii w Pune w Kozhikode Medical Hospital zainstalował laboratorium, a także badania mające na celu wyśledzenie źródła infekcji.

Wirus Nipah został odkryty w 1999 roku po wybuchu epidemii wśród świń i ludzi w Malezji i Singapurze, która zabiła ponad 100 obywateli i zainfekowała 300, powodując ogromne skutki ekonomiczne, ponieważ ubito ponad milion świń.

Chociaż nie ma innych ognisk w Malezji i Singapurze, występują one prawie co roku w niektórych częściach Azji, zwłaszcza w Indiach i Bangladeszu.

Objawy obejmują gorączkę, ból głowy, ból gardła, kaszel, wymioty i duszność, z których najpoważniejsze to splątanie, senność, dezorientacja, drgawki, śpiączka i obrzęk mózgu (zapalenie mózgu).

Osoba może zostać zarażona przez bezpośredni kontakt z zakażonymi zwierzętami, takimi jak nietoperze lub świnie, lub płynami ustrojowymi, takimi jak krew, mocz lub ślina, a także poprzez spożywanie skażonej żywności.

Wirus Nipah rozprzestrzenia się również poprzez bliski kontakt z zarażonymi ludźmi poprzez kropelki z nosa lub dróg oddechowych, mocz i krew.

Środki ostrożności w celu uniknięcia infekcji obejmują mycie rąk mydłem i wodą oraz unikanie spożywania surowego soku palmowego i skażonych owoców.

npg/abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *