Indie podkreślają znaczenie relacji z ASEAN – Prinsa Latina

Indie podkreślają znaczenie relacji z ASEAN - Prinsa Latina

Uczestnicząc w 18. szczycie indyjsko-azjatyckim, który odbył się wokół Brunei, Modi podkreślił wysiłki New Delhi w walce z Covid-19 i potwierdził swoje poparcie dla inicjatyw międzynarodowego organu w tym zakresie, rzecznika Kancelarii, Arindama Bagshi.

Na temat pandemii Modi podkreślił, że Indie wniosły środki medyczne do Inicjatywy Humanitarnej ASEAN dla Myanmaru i przekazały milion dolarów na rzecz funduszu reagowania na infekcje.

Prezydent podkreślił również współpracę i regularne wymiany w dziedzinie zdrowia i medycyny tradycyjnej, a przywódcy ASEAN wyrazili uznanie dla wsparcia Indii dla wysiłków międzynarodowej organizacji na rzecz wyjścia z pandemii.

Spotkanie podkreśliło również znaczenie zwiększenia fizycznej i cyfrowej komunikacji między stronami oraz położyło nacisk na współpracę w zakresie integracji cyfrowej.

Podobnie, Modi ogłosił poparcie Indii dla inicjatywy ASEAN Cultural Heritage List, dotyczącej handlu i inwestycji, i wezwał do wcześniejszego przeglądu umowy o handlu towarami.

Z okazji 30. rocznicy Partnerstwa Indyjsko-ASEAN rok 2022 został ogłoszony Rokiem Przyjaźni Indyjsko-Azjatyckiej i z zadowoleniem przyjęto wspólne oświadczenie w sprawie współpracy politycznej, bezpieczeństwa, gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

m / abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *