Indie ustanawiają nowy rekord liczby zgonów spowodowanych wirusem Corona

Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu
Ta treść została opublikowana 02 maja 2021 – 06:17

New Delhi, 2 maja (EFE). W niedzielę Indie zanotowały nowy rekord w liczbie codziennych zgonów z powodu wirusa Corona, ponad 3680, po tym, jak liczba przypadków wczorajszych przekroczyła 400 000 zakażeń po raz pierwszy w ciągu jednego dnia.

Z 3689 nowymi zgonami spowodowanymi koronawirusem, Indie odnotowały jak dotąd największą liczbę w szczytowym momencie tego kryzysu, co czyni je czwartym krajem o największej liczbie zgonów w wartościach bezwzględnych, 215000, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Meksyku.

Według danych indyjskiego Ministerstwa Zdrowia, po przekroczeniu 400 000 przypadków dziennie po raz pierwszy w sobotę, liczba nowych zakażeń nieznacznie spadła do 392488, dodając ponad 19,5 miliona pozytywnych przypadków od początku epidemii.

Biorąc pod uwagę wzrost, Indie nadal nie widzą końca krzywej, która wcześniej biła rekordy, pozostawiając obrazy nasyconego krematorium i przepełnionych szpitali, które napędzały międzynarodowe dostawy pomocy z ponad 40 krajów.

W ostatnich godzinach przybywały nowe dostawy zaopatrzenia medycznego z Niemiec, Uzbekistanu, Stanów Zjednoczonych i Belgii, a Indie próbują poradzić sobie z najgorszym momentem kryzysu zdrowotnego w kraju.

W sumie z Unii Europejskiej przybyło 9 000 leków przeciwwirusowych Remdesivir, a także 120 respiratorów i 28 ton sprzętu medycznego, generatory tlenu dla ośrodków medycznych, butle tlenowe, skraplacze i regulatory, m.in.

Kraj ten działa na 99% pojemności przez ponad 10 dni i donosi o ostrym kryzysie tlenowym, który szczególnie mocno dotknął New Delhi.

Stolica odnotowała 25 219 nowych infekcji i 412 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, dane, które zmusiły wczoraj premiera New Delhi do przedłużenia całkowitego zamknięcia ponad 20 milionów mieszkańców, trzeci tydzień z rzędu.

W obliczu tej sytuacji Indie koncentrują się na ambitnej kampanii szczepień dla całej populacji dorosłych, ponieważ w sobotę rozpoczynają nową fazę z udziałem obywateli w wieku od 18 do 44 lat i prawie 500 milionów nowych beneficjentów.

Jednak brak odpowiednich dawek zgłoszonych przez różne regiony spowodował, że wczorajsze dane nie wykazały wzrostu liczby dziennych szczepień, utrzymując zwykły wskaźnik 1,8 miliona dawek w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje w sumie od stycznia do 157 milionów. szczepionki. .

Wczoraj było ponad 84,5 tys. Beneficjentów należących do grupy w wieku od 18 do 44 lat, którzy otrzymali pierwszą dawkę jednej z dostępnych w Indiach szczepionek, formuły Covishield firmy AstraZeneca, wyprodukowanej przez Serum Institute w Indiach (SII), lub Covaxin z Indian Bharat Biotech Laboratory; Ponadto wczoraj przybyła pierwsza importowana przesyłka ze stacji Sputnik w Rosji.

Do tej pory 28,6 milionów beneficjentów otrzymało dwie dawki niezbędne do pełnego zaszczepienia, co jest dalekie od pierwotnego celu, jakim było zaszczepienie 300 milionów ludzi w miesiącu lipcu. EFE

mvg / mt / pi

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *