Indie zgodziły się udzielić 14 miliardów dolarów pożyczek sąsiednim krajom

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

NEW DELHI, 22 lipca (Prensa Latina) Indie zatwierdziły 37 linii kredytowych na 14,27 miliarda dolarów na 162 projekty w Bangladeszu, Malediwach, Birmie, Nepalu i Sri Lance, poinformował dziś rząd w izbie wyższej parlamentu (Lok Sabha). ).

Minister stanu ds. zagranicznych Muralidaran powiedział, że kolejne 222 linie kredytowe o wartości 14,7 mld USD zostały przyznane na 357 inicjatyw w 42 krajach afrykańskich.

Urzędnik dodał, że projekty te obejmują różne sektory, takie jak autostrady, koleje, energetyka, porty, transport morski, łączność, zdrowie, edukacja i lotnictwo.

W ciągu ostatnich 10 lat New Delhi przyznało Sri Lance osiem linii kredytowych o wartości 1 850,64 mln USD w sektorach takich jak kolej, infrastruktura, obrona, energia odnawialna, ropa naftowa i nawozy.

W związku z tym minister spraw zagranicznych Subrahmanam Jaishankar powiedział, że New Delhi jest zaangażowane w rozwijanie przyjaznych i wzajemnie korzystnych stosunków ze wszystkimi sąsiadami i zgodnie z tym pomaga Sri Lance w jej rozwoju gospodarczym, a także wspiera ją w przezwyciężaniu bieżących wyzwań.

Jaishankar zauważył, że Indie przyznały temu krajowi linię kredytową w wysokości 500 milionów dolarów na import paliwa i kolejną miliard dolarów na zakup żywności, leków i innych podstawowych artykułów.

Pomoc humanitarną zapewniono również poprzez przekazanie leków, 15 000 litrów nafty i 55 milionów dolarów kredytu na zakup nawozu mocznikowego.

Szef dyplomatyczny Indii powiedział, że rząd indyjskiego stanu Tamil Nadu również przeznaczył 16 milionów dolarów na dostawy ryżu, mleka w proszku i leków.

oda / abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.